Alanya Belediyesi, kent genelinde gıda ve hijyen denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, tüm işletmelerde gerçekleştirdikleri denetimlerle halk sağlığını tehdit eden ve ruhsatsız olarak faaliyet gösteren işletmelere karşı kararlı bir duruş sergiliyor. Son olarak Kestel Mahallesi’nde faaliyet gösteren bir süt ve süt ürünleri imalathanesi, ekiplerin denetimleri sonucunda mühürlendi.

Denetimlerde, işletmenin açma ve çalışma ruhsatının bulunmadığı, hijyen koşullarına ve sanitasyon şartlarına uymadığı, işletme içerisinde haşere bulunduğu ve sağlıksız şartlarda üretim yapıldığı tespit edildi. Ayrıca, işletmenin gıda kodeksine uygun çalışmadığı da belirlenerek tutanak tutuldu ve işletme mühürlendi. Alanya Belediyesi yetkilileri, halk sağlığını tehdit eden hiçbir işletmeye taviz verilmeyeceğini vurguladı.

Belediye yetkilileri, bu tür denetimlerin devam edeceğini ve halk sağlığını korumak adına gerekli tüm önlemlerin alınacağını belirtti. Halkın sağlığını tehdit eden işletmelere karşı alınan bu önlemler, vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.

İncekum'da Feci Kaza: 2'si Ağır 6 Yaralı. İşte kaza anı güvenlik kamera görüntüleri! İncekum'da Feci Kaza: 2'si Ağır 6 Yaralı. İşte kaza anı güvenlik kamera görüntüleri!

Whatsapp Image 2024 06 13 At 17.33.28 (1)Whatsapp Image 2024 06 13 At 17.33.28 (2)Whatsapp Image 2024 06 13 At 17.33.30

Editör: Muhittin ALP