Alanya'da yaşayan Rusya vatandaşı Kristina Gurina, Müslüman olmak için Alanya Müftülüğü'nde düzenlenen bir törende Kelime-i Şehadet getirdi. 

İslam dinini araştırdıktan sonra bu kararı veren Gurina, Alanya İlçe Müftülüğü'ne başvurdu ve Müftülük tarafından düzenlenen "İhtida Merasimi"ne katıldı.

Alanya'da Kurban Bayramı Güvenlik Tedbirleri Zirvesi: Huzur ve Güven İçin Önlemler Alındı Alanya'da Kurban Bayramı Güvenlik Tedbirleri Zirvesi: Huzur ve Güven İçin Önlemler Alındı

Müftülükte gerçekleşen törende Kur'an-ı Kerim tilaveti eşliğinde İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan, İslam dininin temel esasları hakkında Gurina'ya özlü bilgiler verdi. Müftü İlhan'ın konuşmasının ardından Kristina Gurina, Kelime-i Şehadet'i ikrar ederek Müslüman oldu ve "Afra" ismini aldı.

İhtida merasimi, Müftü İlhan'ın yapmış olduğu dua ile tamamlandı. İslamiyet'i seçen Kristina Gurina'yı tebrik eden Müftü İlhan, ona "İhtida Belgesi" ile birlikte Rusça Kur'an-ı Kerim ve Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan çeşitli kitaplar hediye etti.

Editör: Hüseyin Kalaycı