Rıdvan Şahin (35) yönetimindeki 07 HLF 48 plakalı safari aracı, Sapadere Mahallesi'nde sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yaklaşık 5 metrelik uçuruma yuvarlandı. Kaza sonrası olay yerine hızla sağlık, itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi.

Kazada, araçta bulunan Romanya vatandaşı Constantin Butnarescu (32) olay yerinde hayatını kaybetti. Eşi Alina Elena Butnarescu (29), kızı Ema Marina Butnarescu (4) ve diğer yolcu Mustafa Atalay (25) ise yaralandı. Yaralılar, Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kazanın ardından sürücü Rıdvan Şahin olay yerinden kaçtı. Jandarma ekipleri, kaçan sürücünün yakalanması için geniş çaplı bir çalışma başlattı. Bu kaza, Alanya'da safari ciplerinin güvenliği konusundaki endişeleri bir kez daha gündeme getirdi.

Whatsapp Image 2024 06 21 At 17.38.47

Geçen yıl da Alanya'da peş peşe meydana gelen cip kazalarında birçok kişi hayatını kaybetmiş, vatandaşlar yetkililere güvenlik önlemlerinin artırılması çağrısında bulunmuştu. Sapadere Mahallesi'nde yaşanan bu son trajik olay, benzer kazaların önlenmesi için acil tedbirler alınması gerektiğini bir kez daha ortaya koydu.

Alanyalı pazarcılar "NEFES" aldı! Alanyalı pazarcılar "NEFES" aldı!

Kazayla ilgili soruşturma sürerken, Alanya halkı, yetkililerin bir an önce gerekli önlemleri alarak bu tür trajedilerin önüne geçmesini bekliyor.

Muhabir: MUHİTTİN ALP