banner247
banner174
banner113

Ak Partili Toklu'dan Alanya'ya içme suyu müjdesi!

banner106

Dimçayı barajı’ndan alınacak su ile Alanya, menba kalitesinde içme suyuna kavuşuyor. 

Ak Partili Toklu'dan Alanya'ya içme suyu müjdesi!

banner108
banner238
AK Parti Hükümetinin Alanya’ya kazandırmış olduğu önemli yatırımlardan biri olan Dim barajı’ndan alınacak günlük 90.000 m³ suyun arıtılması hedefleniyor. 


Konuya ilişkin AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mimar Mustafa Toklu’nun yapmış olduğu açıklamada; ‘‘Öncelikle Alanya’mıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Hükümetimizin Alanya’mıza kazandırmış olduğu önemli yatırımlardan biri olan Dim barajı’ndan alınacak günlük 90.000 m³  suyun arıtılması sağlanacak ve Alanya’mıza içme suyu verilecek. Alanya ilçe merkezinde ve 16 mahallemizde, menba kalitesinde içme suyu verilecek. Hükümetimiz tarafından Alanya ya kazandırılan arıtma tesisi ASAT’a devredilmiş olup ASAT tarafından Alanya da 16 mahallemize su verilmeye başladı. Arıtma Tesisi günlük toplam 150.000 m3 kapasiteli olarak tasarlandı ve ilk kademesi olan günlük 90.000 m3’lük kısmın yapımı tamamlandı. 

Bölgemizle alakalı iletmiş olduğumuz istek ve taleplerin incelenip hayata geçirilmesinde her zaman büyük payı olan başta Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye ve bölge Milletvekillerimize halkımız adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.’’ ifadelerine yer verdi.
banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.