banner113

CHP ALANYA KONGREYE GİDİYOR. 65 YAŞINDAKİ ÇOŞKUN KARADAĞ GÖREVİ BIRAKIYOR

banner106

CHP’de kongre sürecinin startı verildi. 3 Temmuz’da ilçe delegelerinin belirlenme sürecinin başladığı CHP’de 15 Ekim’e kadar il kongreleri tamamlanacak. CHP Alanya İlçe Başkanı Çoşkun Karadağ ise yeniden aday olmayacağını öğreldi.

CHP ALANYA KONGREYE GİDİYOR. 65 YAŞINDAKİ ÇOŞKUN KARADAĞ GÖREVİ BIRAKIYOR
07 Haziran 2023 Çarşamba 11:15

banner108
banner238

CHP’nin seçimler gerekçe gösterilerek ertelenen büyük kurultay sürecinin startı verildi. CHP Merkez Yürütme Kurulu’nda alınan karar uyarınca parti 6 Haziran itibariyle il ve ilçe kongre süreçlerini başlattı.

CHP’nin takvimine göre 3 Temmuz ilçe delege seçimlerinin başlangıç tarihi olacak ve bu süreç 30 Temmuz’a kadar devam edecek. CHP 5 Ağustos’ta ise ilçe kongrelerinin startını verecek ve bu süreç de 10 Eylül’de tamamlanacak.


16 Eylül’de il kongreleri için başlangıç tarihi belirleyen CHP aldığı karar uyarınca 15 Ekim’e kadar bu sürecin tamamlanacağını belirtti. Olağan kurultay ise il kongrelerinin bitiminin ardından Parti Meclisi’nin belirleyeceği tarihte yapılacak. 
ÇOŞKUN GÖREVİ BIRAKIYOR
CHP Alanya İlçe teşkilatında ise kongre süreci başladı. 65 yaşındaki mevcut Başkan Çoşkun Karadağ ise yeniden aday olmayacak. Karadağ özellikle gençlere bırakılması yönünde yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla görüştüğü öğrenildi. 
 

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.