ALANYA’NIN SORUN VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ANKARA’DA
Başkan Erdem, mecliste yaptığı konuşmada yabancılara ikamet izninin sınırlandırılması ile ilgili yaşanan sorunların çözümü için Ankara çıkarması yaptıklarını ifade ederek, “Yabancılara taşınmaz satışı ve ikamet sorunlarının giderilmesi için MÜTBİR, ALSİAD ve Emlak Profesyonelleri Derneği ile birlikte hazırladığımız sorunlar ve çözüm önerilerini Cumhurbaşkanı Yardımcımız Cevdet Yılmaz ve Dışişleri Eski Bakanımız, Antalya Milletvekilimiz Mevlüt Çavuşoğlu’na ilettik ve destek istedik” dedi.
‘SEKTÖR SORUNLARINI İLETTİK’
TOBB Gümrük ve Turizm İşletmeleri AŞ ve Oda-Borsaların desteğiyle Yap-İşlet-Devret yöntemiyle modernize edilen Türkiye ile Yunanistan arasında bulunan Pazarkule Gümrük Kapısı ile TOBB ve UMAT GTİ’nin katkılarıyla yapılan İpsala İbrahim Girgin TIR Parkı’nın açılış töreni ile ilgili de bilgiler aktaran Başkan Erdem, “Açılış töreninde bir araya geldiğimiz Ticaret Bakanımız Prof. Dr. Ömer Bolat ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na yabancıların yaşadığı ikametgâh sorunu başta olmak üzere çözüm bekleyen konularda sektör raporumuzu sunduk” dedik.
Başkan Erdem ayrıca, özel sağlık kuruluşları ile ALTSO üyeleri için imzalanan indirim protokolü, ALKÜ ile imzalanan ‘Diploma Sizden, İş Bizden’ protokolü başta olmak üzere yönetim faaliyetleri ile ilgili olarak meclis üyelerini bilgilendirdi.