Turizmde 'Pahalıyız' Tartışması Turizmde 'Pahalıyız' Tartışması

Giysi Kumbaraları İçler Acısı Halde
Çözüm masası üzerinden yaptığı açıklamada, Süleyman Kahraman şu ifadeleri kullandı:
"Sayın Başkanımız Osman Tarık Özçelik Beyefendiye sesleniyorum, öncelikle yeni makamınız hayırlı olsun. Pozitif hizmetlerinizin artarak devam etmesini temenni ederiz. Dile getirmek istediğim konu ise, özellikle bugünlerde, çok büyük önem arz ediyor. GİYSİ KUMBARALARI! İnsanların bir çift çorabı bile satın alamaz hale geldiği bugünlerde, bu kumbaralarda biriken giysi veya benzeri malzemeler, birçok insanımız için, adeta bir hediye değerinde."

Kumbaraların Durumu Vahim
Kahraman, Alanya'nın çeşitli mahallelerindeki giysi kumbaralarının bakımsız ve kirli olduğunu belirterek, şu detayları paylaştı:
"Alanya'nın hangi mahallesine giderseniz gidin, giysi kumbaraları rezil, kirli, unutulmuş, içler acısı halde. Bazıları kir ve unutulmuşluktan, görünmez hale gelmiş. İnanın abartısız söylüyorum, bazıları öyle görünüyor ki, sanki aylarca dokunulmamış, çünkü üstünde bir katman kir ve çamur var. İçinde varsa eğer giysilerin ne hale geldiğini siz düşünün!"

Acil Müdahale Talebi
Kahraman, giysi kumbaralarının düzenli olarak kontrol edilmesini, temizlenmesini ve içindeki malzemelerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını talep ederek şöyle devam etti:
"Lütfen, bu kumbaralar düzenli bir şekilde kontrol edilsin, temizlensin, içindekiler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere toplansın! Bu, sosyal belediyeciliğin de bir görevi, insan olmanın da! Bir gelişme olmazsa, sayın başkana da bu konu, doğrudan iletilecektir."

Sosyal Belediyecilik Vurgusu
Süleyman Kahraman, Başkan Özçelik’e sosyal belediyeciliğin gereğini yapma çağrısında bulunarak, şunları ekledi:
"Şimdiden teşekkürler bu konuda yapacağınız ve diğer yapıyor olduğunuz hizmetleriniz için. Saygılarımla."
 

Editör: Hüseyin Kalaycı