İşletmeler için Yaz Aylarında Ödüyo ile Tahsilat Kolaylığı İşletmeler için Yaz Aylarında Ödüyo ile Tahsilat Kolaylığı

AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mehmet Şarani Tavlı, Turizm Amaçlı Konut Kiralamalarında Yapılan Yönetmelik Değişikliklerini Değerlendirdi. Yeni yönetmelik, Alanya'daki konut sahipleri ve kompleks yönetimlerini yakından ilgilendiriyor.

Tavlı, yapılan değişikliklerin en dikkat çekici olanının, yüksek nitelikli konutlar için aranan özelliklerdeki esneklik olduğunu belirtti. Artık konutların yüksek nitelikli olarak kabul edilmesi için gereken özelliklerin tamamının değil, en az iki tanesinin bulunması yeterli olacak. Bu durumda Alanya'daki birçok kompleks ve rezidansın turizm amaçlı kısa süreli kiralamaya uygun hale geleceği vurgulandı.

Yönetmelikteki diğer değişiklikler arasında, başvuruların sonuçlandırılması için verilen sürenin 60 güne çıkarılması ve eksiklik tespiti durumunda verilen sürenin 15 güne uzatılması da yer alıyor. Tavlı, bu değişikliklerin bölgedeki konut sahipleri ve yönetimleri için önemli bir kolaylık sağlayacağını ifade etti.

Tavlı, turizm sistemine zarar vermeden ikinci konutların kullanımını sağlamak adına atılan adımların, diğer ülkeler tarafından da örnek alınmaya başlandığını belirtti. Bölgenin duyarlılıklarını ve ihtiyaçlarını ön planda tutarak çalışmaların devam edeceğini vurguladı.

AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı olarak, bölgenin çeşitli konulardaki hassasiyetlerini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.
 

Editör: Hüseyin Kalaycı