banner113

Alanya'ya gelen turist, "Ceddin dede" marşıyla karşılandı

banner106

Beyrut'tan yola çıkan Panama bandıralı Orient Queen lüks kruvaziyer gemi, Alanya'ya geldi. Gemiden inen 200 yolcu Mehter Takımı'nın çaldığı marşlarla karşılandı.

Alanya'ya gelen turist, "Ceddin dede" marşıyla karşılandı
19 Haziran 2017 Pazartesi 22:07

banner108
banner238
Lübna'ın başkenti Beyrut'tan yola çıktıktan sonra Alanya Limanı'na demirleyen 140 mürettebatlı Orient Queen gemisi, çoğunluğu Lübnanlı ve olmak üzere 200 turist getirdi. Gemiden inen Lübnanlı yolcular Alanya Belediyesi Mehter Takımı'nın çaldığı marşlarla karşılandı.
'CEDDİN DEDEN' VE 'GENÇ OSMAN' MARŞLARIYLA KARŞILANDILAR
Mehter'in çaldığı 'Ceddin deden' ve 'Genç Osman' marşlarıyla gemiden inen turistlerden bazıları mehter takımı üyeleriyle fotoğraf çektirdi. Turistler Alanya'nın tarihi ve turistik yerlerini gezmek için gemiden indi. Bazı turistler ise tur otobüslerini tercih etti.
14 DEFA DAHA GELECEKLER
İlçeye gelen gemi hakkında bilgi veren 'My Planet' adlı acentenin Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Ünal, kruvaziyerin 18 Eylül'e kadar ilçeye 14 defa daha geleceğini söyledi. Geminin Akdeniz turuna çıktığını belirten Ünal, "Gemi buradan Rodos, Girit, Mikanos ve Beyrut'a gidecek. Son olarak Lübnan'a geri dönecek olan kruvaziyer, yeni yolcularıyla tekrar Alanya'ya gelecek. 6 saat Alanya'da kalacak. Bir kısmı tura çıktı, bir kısmı da şehir merkezini ve tarihi ören yerlerini dolaşacak" dedi.
"ALANYA GÜZEL BİR KENT"
Acentenin Lübnan sorumlusu Bassam Hade ise "Alanya güzel bir kent. Lübnan ve Ortadoğu halkının buralara gelmesini istiyoruz. Bölgedeki turistler Kıbrıs, Yunanistan ve İspanya'ya alışmış, Alanya'yı çok bilmiyor. Umarım bu turlarla da ilçenin tanıtımını sağlarız" diye konuştu.

 

banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.