banner247
banner174
banner113

SGK'ya borcu olanlar bu haberi okuyun!

banner106

Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nejat Deniz, Sosyal Güvenlik Kurumu’na borcu bulunan vatandaşlarımızı 1 Şubat 2021 Pazartesi gününe kadar başvuruda bulunmaya davet etti. 

SGK'ya borcu olanlar bu haberi okuyun!

banner108
banner238

Yapılandırmanın büyük kolaylık ve avantajlar sağladığını dile getiren Deniz, “Sosyal Güvenlik Kurumuna borcu bulunan vatandaşlarımızın vakit kaybetmeden 1 Şubat 2021 Pazartesi gününe kadar mutlaka başvuruda bulunmalarını bekliyoruz.” dedi.
Kurumuza borcu bulunan işveren ve sigortalılarımızın son başvuru tarihini kaçırmamaları, yarın Ah! Vah! Keşke! dememeleri için Devletimizin sunduğu bu büyük imkândan mutlaka yararlanmaları gerektiğinin altını çizen Deniz, “İşveren ve sigortalılarımız! GELİN DAVETİMİZE İCABET EDİN” çağrısında bulundu. 
Başvuruların nereden ve nasıl yapılabileceği hakkında da bilgi veren Deniz; “1 Şubat 2021 Pazartesi gününe kadar sigortalı çalıştıran işverenlerce e-Sigorta üzerinden, primlerini kendi ödeyen sigortalılarımızın ise e-Devlet üzerinden başvuruda bulunabilecekleri gibi şahsen ya da posta yoluyla ilgili Sosyal Güvenlik Merkezlerine de başvurabileceklerdir.” Diye belirtti. 

Öte yandan İl Müdürü Deniz; “Yapılandırmanın sadece prim borcunu kapsamadığını, aynı zamanda idari para cezaları, iş kazası veya meslek hastalığı sonucunda doğan rücu alacakları, yersiz ödenen gelir ve aylıklardan doğan alacakların, 4/b (Bağ-Kur) sigortalılarının daha önce dondurulan hizmet sürelerinin ihyasını da kapsadığı, Borcunu peşin ödeyenler için hesaplama sonrasında borç aslı dışında kalan tutarın yüzde 90’ının silineceği, taksitle ödemeyi tercih eden borçluların ise ikişer aylık dönemler halinde 6,9,12 ve 18 eşit taksitle çok avantajlı taksitlendirme farkı ile ödeme yapabilecekleri, Yapılandırmadan yararlanmak için herhangi bir teminat istenmeyecektir. Yapılandırmadan önce tatbik edilen hacizler, yapılacak ödemeler nispetinde kaldırılacağı, yapılandırmada ilk taksitin süresinde ve tam olarak ödenmesi halinde borcu yoktur yazısının alınabileceği,  Yapılandırma devam ettiği sürece sigorta primi teşvik uygulamalarından yararlanılacağı,” .
 
banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.