banner113

ALANYA BELEDİYESİ BALON PARKI YENİLENDİ

banner106

Çocukların en büyük eğlence merkezi, Alanya’nın simgelerinden biri haline gelen ilk ve tek dev balon parkı, Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yenilendi.

ALANYA BELEDİYESİ BALON PARKI YENİLENDİ
05 Ocak 2023 Perşembe 11:59

banner108
banner238


Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, çocukların büyük ilgi gösterdiği Hacet Mahallesi Atatürk İlköğretim Okulu kuzeyindeki dev balon parkını yeniledi. Yaklaşık 7 bin metrekare alan üzerine kurulu parktaki şişme kaydırak, hayal dünyası, dev lunapark ve olimpik üçlü trambolin gibi oyun grupları tamamen yenilerek, güvenli hale getirildi.

GÜNDE 8 SAAT HİZMET VERİLİYOR

Yoğun ilgiden dolayı gün içerisinde seanslar halinde hizmet veren park, bir günde 8 saat çalışıyor. Bir seferde 40 çocuğun eğlenebileceği park, 2 ila 10 yaş arası çocuklara hizmet verecek şekilde tasarlandı. Parktan faydalanmak isteyen çocukların yanında güvenlik açısından aileleri ya da bir yakınlarının da bulunması kimliklerinin yanında olması isteniyor.

“PROBLEM ÇÖZME VE HAYAL GÜCÜNÜ GELİŞTİREN OYUN GRUPLARI OLUŞTURULDU”

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar yaptığı açıklamada; “Belediyemizin düzenlediği tüm oyun alanları çocuklara problem çözme yeteneği, keşfetme, hayal gücünü geliştirme ve araçlarla oynayarak yeni oyunlar geliştirme yönünde fırsatlar sunuyor. Balon parktaki eskiyen tüm şişme oyun gruplarını hem yeniledik hem de güvenli hale getirdik. Bir yandan ihtiyaçlar doğrultusunda yeni çocuk parklarının sayısını arttırmakta, bir yandan da mevcut parkları yenileyerek oyun gruplarını düzenlemekteyiz” dedi.

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.