banner247
banner174
banner113

İşte Alanya'daki 8 mart etkinlikleri!

banner106

8 Mart Dünya Kadınlar günü Alanya Kent Konseyi öncülüğünde düzenlenecek programla anılacak.  

İşte Alanya'daki 8 mart etkinlikleri!

banner108
banner238


08 Mart Pazartesi günü 11:30’da Atatürk anıtında düzenlenecek program Alanyalı kadınları bir araya getirecek. Programa ilişkin hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, kentte yaşayan kadınları pandemi kurallarına riayet edilerek gerçekleştirilecek etkinliğe katılmaya ve haklarına sahip çıkmaya davet etti. 
Dünyanın her noktasında kadın sorunlarının çoğunluğunun benzerlik gösterdiğine dikkat çeken Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan dünya nüfusunun yarısını oluşturan kadınların erkeklerle aynı haklara sahip olamadığına vurgu yaptı. Kadınların iş yaşamı, sosyal hayat ve aile içinde hak ettiği değere ulaşamadığını belirten Özcan Ülkemizde kadınların yönetimlerde sınırlı sayılarla yer alabildiğine işaret etti.  
Özcan  “Halen kadınların, emekleri, bedenleri, kimlikleri üzerinde erkek egemen zihniyetler belirleyici olmakla beraber, toplumun her alanında kadınlar ayrımcılığa, haksızlığa ve şiddete maruz kalmaktadır. Buna aile içinden başlayarak, toplumun her alanında var olan cinsiyet ayrımcılığı ve cinsiyet eşitsizliğine yol açan politikalar neden olmaktadır. Özellikle kadınların haklarının bilincinde olmaları ve haklarına sahip çıkmalarını temenni ediyor, toplumun tüm kesimlerini kadın hakları konusunda duyarlı olmaya, her türlü kadına ve çocuklara yönelik cinsel istismar, şiddete karşı tek yürek olmaya çağırıyoruz.” 
08 Mart Dünya Kadınlar Günü Anma  programı
11:30 Atatürk Anıtı’nda toplanma
12:00:Çelenk sunumu, saygı duruşu, İstiklal Marşı, ortak basın açıklaması, dileklerin dilek ağacına asılması, resim sergisinin gezilmesi
14:00 Anadolu’dan Kadın Hikayeleri sergisi –Kızılkule (Alanya Belediyesi) 
Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan 08 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nin düzenlediği Kent Konseyleri Kadın Meclisleri Tarama Çalıştayına katılacak. 
04--06 Mart günleri online olarak düzenlenecek programda Özcan, 05 Mart Cuma Günü 15:30’ da başlayacak oturumda “Kadın Dostu Kentler ve Kadın Meclisleri” konulu sunum yapacak. 3 gün sürecek program Türkiye Kent Konseyleri Birliği YOUTUBE hesabından canlı yayınlanacak.
 
banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.