banner247
banner174
banner113

Alanya'da arıcılık kursu başladı

banner106

Alanya Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antalya Arı Yetiştiricileri Birliği işbirliğiyle düzenlenen arıcılık kursu başladı.

Alanya'da arıcılık kursu başladı

banner108
banner238

Arıcılık kursunun ilk dersine Antalya İl Milli Eğitimi Müdürü Hüseyin Er, Alanya Tarım ve Orman İlçe Müdürü Mehmet Rüzgar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz birlikte katıldı. İlçe Tarım Müdürü Mehmet Rüzgar, arıcılık kursunun açılışında yaptığı konuşmada her yıl yoğun istek üzerine açtıkları kursa bu yıl toplam 131 kişinin başvuru yaptığını ve eğitimlerin bugün akşam itibari başlamış olduğunu belirtti. 

Arıcılık kursunda ilk dersi veren Rüzgar, “arıcılık teknik bilgi ve beceri gerektiren bir meslek kursiyerlere, arıcılık konusunda uzman olan teknik personelimiz Ziraat Mühendisi Rıza Azak eğitim verecek. Arıcılık kursumuz hafta içi her gün akşam saatlerinde devam edecek. Kursiyerlere teorik,  görsel sunumlu ve pratik uygulamalı eğitimlerle kursumuz sürecek. Arıcılık kursumuz 72 saat süreli olup, kurs sonunda başarılı olan kursiyerlerimize ayrıca sertifika vereceğiz” diye konuştu. İlçe Müdürü Rüzgar,  arıcılık kursiyerlerine gıda arzı ve güvenirliliği, covid-19 tedbirleri konularında detaylı bilgiler aktardı.

Arıcılık kursuna katılan Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, talepler doğrultusunda bu tür mesleki eğitim kursların açtıklarını belirtti. Er, Milli eğitim müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın mesleki eğitimi için her türlü kurs taleplerini değerlendirerek kurslar açtıklarını ve açmaya devam edeceklerini ifade etti. İl Milli Eğitim Müdürü Er, açılan mesleki eğitim kurslarının çok faydalı olduğunu, kurslar sonunda kursiyerlerin aldıkları eğitimler sayesinde meslek edindiklerini ve üretime katkıda bulunduklarını söyledi.
 
banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.