banner247
banner174
banner113

İYİ Partinin Antalyalı vekili Bahşi, Anestezi teknikerlerini meclis gündemine taşıdı!

banner106

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun BAHŞİ, anestezi teknikerleri mezunlarının sorunlarını TBMM gündemine taşıdı. 

İYİ Partinin Antalyalı vekili Bahşi, Anestezi teknikerlerini meclis gündemine taşıdı!

banner108
banner238

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın cevaplaması istemiyle TBMM’ye yazılı soru önergesi veren Bahşi, Anestezi Tekniker ve Teknisyenlerinin mezun sayısının artması ve buna karşı kamuya alınanların sayısının azalması sebebiyle mağdur edildiğini ve bu mağduriyetin biran önce giderilmesi gerektiğini savundu.
12 BİN SAĞLIK PERSONELİ
Bahşi önergesinde, 2020 yılında 12 bin sağlık personeli alımında anestezi teknikerleri için 415 kişilik kadro açılmasını eleştirerek:  “Dünyanın ve ülkemizin geçirdiği bu zor günlerde; sahada olması gereken, diğer sağlık çalışanlarına yardım etmesi gereken, damar yolu, endotrakeal entübasyon, solunum ve yaşam bulguları takibi ve diğer birçok konuda uzman, donanımlı Anestezi Teknikerleri vatandaşlarımız için hizmet vermeye son derece hazır durumdadırlar. Anestezi tekniker ve teknisyenlerinin özlük haklarının iyileştirilmesi; mezunlarının da atamalarının biran önce yapılmasını ve bu mağduriyetin giderilmesini talep ediyoruz” dedi.
Antalya Milletvekili Feridun BAHŞİ Sağlık Bakanına şu soruları yöneltti;
1-Ülkemizde atama bekleyen anestezi teknikeri sayısı ne kadardır?
2-Bakanlığınızın 2020 yılında 12 bin sağlık personeli alımında anestezi teknikerleri için 415 kişilik kadro açmasını yeterli buluyor musunuz?
3-Pandemi döneminde maalesef daha çok entübe işlemine gerek duyulurken ve bunu profesyonel olarak anestezi teknikerleri yapabilecekken neden kadro sayıları düşük tutulmaktadır?
4-Atama bekleyen Anestezi Teknikerleri için kalıcı çözüm üretilmesi adına 2021 yılında yüksek sayıda kadro vermeyi düşünüyor musunuz?
 

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.