banner247
banner174
banner113

Adem başkan onbinlere hitap etti

banner106

Alanya belediye başkanı Adem Murat Yücel Mahmutlarda onbinlere hitap etti.

Adem başkan onbinlere hitap etti

banner108
banner238
İcişleri Bakanı Süleyman Soylunun katıldığı törende konuşan Yücel şunları söyledi.   Sözlerime başlamadan önce, 18 Mart Çanakkale Zaferimizin 104. yıl dönümünü kutluyor, bu eşsiz zaferi bizlere armağan eden başta milletimizin kurtarıcısı, devletimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.


Bugün, geçmişte aynı partide siyaset yaptığımız, eski genel başkanımız, değerli ağabeyimiz, dostumuz, ülkemizin huzur ve güveninin teminatı İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu yoğun seçim programlarına rağmen bizlerle…
Sayın bakanım Alanyamıza Hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz.
Açılışımızı teşrifleriyle onurlandıran Sayın Bakanımıza, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Menderes Türel’e, milletvekillerimize, il ve ilçe başkanlarımıza, Alanyamızın her noktasından seçim ofisimizin açılışına gelerek bizlere destek veren siz değerli dostlarıma, vefalı Mahmutlar halkımıza çok teşekkür ediyorum.

Bugün burada bizlerle yan yana, gönül gönüle bulunan;
Memleket sevdalısı AK Partili kardeşlerime, 
Selam olsun.
“Milliyetçi Hareket Partisi'ne gönül vermiş ülkücü kardeşlerime, 
Selam olsun.
 Farklı siyasi görüşlerde olsa da Alanya’ya hizmet noktasında yan yana yürüdüğümüz gönül dostlarımıza, 
Selam Olsun.


 Mahmutlarlı hemşehrilerime, Mahmutlar’da yaşayan yerli ve yabancı herkese,
Selam Olsun…  
Bu güzel birliktelik için Sağolun, varolun.
Birliğimiz daim olsun.
Mahmutlar her zaman bizlere sahip çıktı. Biz, Mahmutlarlı dostlarımızın sevgisiyle desteğiyle bugünlere geldik. Öncelikle 5 yıl boyunca süren desteğiniz için, güveniniz için, sevginiz için, kardeşliğiniz için hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.  


Alanyamızın her bir köşesinde taş üstüne taş koymanın, mevcut hizmetleri daha kaliteli yapmanın, ayrımcılıktan uzak bütünleştirici bir hizmet siyasetinin, vatandaşlarımızın gönlünü kazanmanın gayreti içinde olduğumuz bir 5 yılı hamdolsun alnımızın akıyla tamamladık. 
Artık Alanya Belediyesi hizmetleri ile, eserleri ile, ilkleri ile başarılarıyla gündemde olan bir belediyedir..

Artık Alanya Belediyesi, tüm mahallerinde imar bütünlüğünü sağlayan,
kendi bitkisini, kendi asfaltını, kendi betonunu, güneş enerjisinden kendi elektriğini üreten, 
Antalya’nın en fazla yatırım bütçesine ve en güçlü araç filosuna sahip, 
5 yılda bütçesini 3 kat arttıran, 
5 yılda 371 eseri üreten bir Alanya’dır. 
Artık Alanya Belediyesi, Bazılarının hayallerini bile kuramadığı eserleri gerçeğe dönüştüren bir belediyedir.
İşte biz bunu başardık. Biz bunu sizlerle başardık. Hepiniz Sağolun varolun. 

Sayın Bakanım, Sevgili hemşehrilerim, 
Biz şimdiye kadar hep hoşgörüyü benimsedik. Herkese kucak açtık. Bize oy verenlerin de vermeyenlerin de belediye başkanı olduk. Kimseye iftira atmadık, hakaret etmedik. kişileri eleştirmedik. Siyaset değil hizmetler yarışsın, adaylar değil projeler yarışsın istedik. Bizim siyaset anlayışımızı tüm Alanya bilir. 
Ama şimdi görüyoruz ki, çok çirkin bir siyaset izleniyor. Alanya halkımız bu siyaseti, bu üslubu hak etmiyor. 
Projesi olmayanlar, vizyonu olmayanlar, hizmette gözü olmayanlar bizim yaptığımız hizmetlerin fersah fersah gerisinde söylemlerle Alanya halkının karşısına çıkıyorlar. Marka bir şehir olan Alanya bunu hak etmiyor.
Mahmutlar’ın 2 aslan gibi meclis üyesi var. Mahmutlarlı kardeşlerimin her zaman yanında olan bir de başkanı var.  
Biz Botanik Parkı, Macera Parkını, Bilim Müzesi ve Bilim Köyü’nü, Dünya’nın en güzel Kent Meydanı’nı yapacağız diyoruz, Alanya’yı bir dünya kenti yapacağız diyoruz. Onlar 40 yıl öncesinin Türkiye’sinden, çaydan, çorbadan, servisten bahsediyor

Biz, onların servis yapacağı okulları vatandaşımızın ayağına getirdik. Mahmutlar’ın tek lisesi vardı, şimdi öğrencilerimiz Mahmutlar- Kestel sınırına yeni yaptığımız Akdeniz Anadolu Lisesine gidiyorlar.

Biz 5 yıllık hizmet dönemimizde Oba Kız Öğrenci Yurdunu, doğuda ve batıda 2 liseyi hizmete açtık. Alanya’da ikamet eden tüm üniversite öğrencilerimize her yıl burs verdik. Eğitim yatırımlarımız 5 yılda 25 milyonu geçti. 
Yeni dönemde de okul öncesi çocuklarımız için her mahallemize kreş açacağız. Diğital Kütüphaneler kuracağız. Her çocuk evindeki bilgisayarını kullanarak ülkemizin ve dünyanın en iyi kütüphanelerinden yararlanabilecek.
      Belediyecilik vizyon işidir, belediyecilik proje işidir, belediyecilik gönül işidir. 
       Belediyecilik Adem Murat Yücel’in işidir, belediyecilik bizim ekibimizin işidir.
Mahmutlar bizim için çok önemli bir mahalle. 40 bine yakın nüfusu, bir ilçe olmayı hak eden yapısı ile Mahmutlar bizim gözbebeğimiz. 
5 yılda Mahmutlarımızın merkezine, civar mahallelerine ve yaylalarına birçok hizmet getirdik. Mahmutlar Mahallemize Kırlangıç Parkları, demokrasi parkı, Dere Park ve Şairler Parkı gibi 
en güzel sosyal donatı alanlarını ve en güzel parkları yaptık. 

Yine Mahmutlar’da Atatürk Caddesi başta olmak üzere birçok caddemizde düzenlemeler yaptık, yeni yollar ve sıcak asfaltla Mahmutlar’a kaliteli ve ferah yollar kazandırdık. 
Bölgemizin yaylası olan Sarımut’ta Gökbel’de şantiyeler kurduk. Mahmutlar Keşbeleni ve Kozarası Yayla yolunun altyapı çalışmalarını tamamladık.
Sarımut ile Gökbel’i bağlayan 11 kmlik Sülüklü Yayla yolunu asfatlayarak ulaşıma açtık. Cindi Yaylamıza Cindi Deresi üzerine köprü yaparak bölgenin ulaşım sorununu çözdük. 
Bu kadar hizmeti görmemek, “Mahmutlar’a hiçbirşey yapılmadı demek” iyi niyetli bir yaklaşım değildir. Takdirini değerli Mahmutlar halkına bırakıyorum.
Sizlere buradan bir müjde vermek istiyorum.
Çayarası Yaylamızda inşa ettiğimiz Çarşı Merkezini bu yayla sezonu öncesinde hizmete açıyoruz. Torosların zirvesinde lokantasından, berberine, fırınına kadar herşey sizlerin hizmetinde olacak. Çayarasına sağlık ocağını da yaptık. Şimdiden hem çarşımız, hem de sağlık ocağımız bölgemize ve yayla sakinlerimize hayırlı uğurlu olsun. 
Yine Mahmutlara çok kapsamlı bir spor tesisi yapacağız. Mahmutlar sporumuzun resmi müsabakalarını yapacağı, içinde çok kapsamlı sportif tesislerin olacağı spor kompleksimizin projesi ve Mesire Alanı’nın yanında yeri hazır. İnşallah tahsisini alır almaz kazmayı vurup çalışmalara başlayacağız. Mahmutları’mıza ve bölge gençliğimize şimdiden hayırlı olsun.
Biliyorsunuz geçen haftalarda Menderes Başkanımın projesi olan Alanyaspor Tesislerinin temelini hep birlikte attık. Hem bizim hem de Menderes başkanımın yaptığı spor yatırımlarıyla Mahmutlar spor turizminde çok iyi bir noktaya gelecektir.
Hanım kardeşlerimize yönelik el sanatları ve yabancı dil kursları verdiğimiz Mahmutlar El Sanatları Merkezi’mizin yoğun talebi karşılamak için ilave derslikler yaparak kapasitesini 2 katına çıkarttık. Gelecek dönem bu hizmetimizi de arttırarak sürdüreceğiz. 
Buradan siz değerli Mahmutlar halkına bir müjde daha veriyorum. Mahmutlar Kültür Merkezi’nin projesi hazır, ihale altyapısı hazır.  Mahmutlar’a bölgenin en modern, en büyük Kültür Merkezini yapıyoruz. Konferans salonları, sanat atölyeleri, gençlerimiz için kütüphane, etüt ve bilgisayar odaları ile Mahmutlar’a yakışır bir kültür merkezi olacak. Şimdiden Mahmutlar halkımıza hayırlı uğurlu olsun. 
Biz sağlıktan eğitime, spordan sosyal ihtiyaçlara kadar her türlü talebe cevap vermeye çalışırken, bir yandan da istihdam sağlamaya, vatandaşlarımızın ekmeğini ve aşını büyütmeye çalışıyoruz. 
Kestel’den başlayıp Mahmutlar’ın sonuna kadar 30 Metrelik alternatif bir yolu gelecek dönem içinde hizmete açacağız. Atatürk Caddesi ile Çevreyolu arasından geçireceğimiz 30 Metrelik Yol ile bölgenin trafik yoğunluğunu azaltacağız. Atatürk Caddesi’nin değerini arttırıp turizm ve ticaret merkezine dönüştüreceğiz.  Mahmutlar’a yapacağımız bu projelerle işsiz gençlerimize yeni iş imkanları doğacak, esnafımız daha çok kazanacak, bölgemizde yaşayan herkesin yüzü gülecek. Mahmutlar’ın çehresini değiştirecek, değerine değer katacak 30 Metreli Yolumuz şimdiden bölgemize hayırlı olsun.
Cumhur İttifakıyla Alanya’da bir hizmet birlikteliği, bir güç birliği yakalandı. Artık ayrımız gayrımız olmadan Alanya’yı dünyada örnek gösterilen bir kent yapmak için çalışacağız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli destekleriyle her zaman Alanya’nın yanında. Bu birliktelik Alanya’ya güç katacak, önünü açacaktır. Bu birliktelikten kazanan Alanya olacak, Mahmutlar olacak. 
Cumhur İttifakı adayı olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye, Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya, Dışişleri Başkanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanım Sayın Menderes Türel’e, arkamda desteğini ve sevgisini hissettiğim siz değerli Mahmutlarlı kardeşlerime ve tüm Alanya halkına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. 

İşi ehline bırakmak için, kaliteli hizmet için, yatırımların devamı için, ülkemizin bekası ve  istikrarı için Cumhur İttifakını Antalya’da ve Alanya’da zaferle taçlandıracağız. 
Alanya’da Adem Murat Yücel, Antalya’da Menderes Türel diyoruz. 
Yıllar önce aynı partide genel başkanım olarak çalıştığım Sayın Bakanım, kader bizi Cumhur İttifakı’nda yine biraraya getirdi. Demek ki doğru yoldayız. Yolumuz ve bahtımız açık olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun.
Sözlerime son verirken, Mahmutlar Seçim Ofisimizin Alanyamıza ve bölgemize hayırlı olmasını dilerim. Katılımlarınız için tek tek teşekkür eder, en derin sevgi ve saygılarımı sunarım. 
Kendimi önce Allah’a sonra sizlere emanet ediyorum.
banner109
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.