banner113

ALANYA ALPEREN OCAKLARI İLCE BAŞKANI MANSUR BEBEKOGLU'NDAN ÇOK SERT TEPKİ

banner106

Antalya Serik’teki bir lisede öğrencilerin Kur'an-ı Kerim’e yaptığı saygısızlık olay yarattı. Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, bir öğrenci Kuran-ı Kerim’i havaya atarken diğer öğrenci Kuran-ı Kerim’i kullanarak röveşata atıyor. Başka bir öğrenci ise o anları cep telefonuyla kaydediyor.

ALANYA ALPEREN OCAKLARI İLCE BAŞKANI MANSUR BEBEKOGLU'NDAN ÇOK SERT TEPKİ
09 Haziran 2022 Perşembe 09:32

banner108
banner238


Kuran-ı Kerim’in tavandan sekip yere düştüğünü gören öğrencilerin gülüştüğü duyuluyor. Görüntülerin sosyal medyaya yansımasıyla öğrencilerin yaptığı saygısızlık büyük tepki çekti. Alanya Alperen Ocakları İlçe Başkanı Mansur Bebekoğlu yayınladığı basın bülteninde şunları kaydetti. 
Ya arkadaş biz nereye gidiyoruz ? 
Bir okulda Kitabımız olan Kuran-ı Kerim’i top diye oynamaya çalışmak nedir ? Sokakta cinsel ilişkiye girmek, çıplak gezmek, erkek olup da hamileyim diye TikTok da dikkat çekmeye çalışmak ? Yahu bu insanlık nereye gidiyor? Ben lise yıllarımda yolda otostop çekeni bile görmezdim ki şimdi otostop çeken öğrenciler, rahatça eşcinsel olduğunu beyan edenler, erkek olup kadınca davrananlar, kutsallarımızı hiçe sayanlar !!! Yazık hiç iyi bir döneme gitmiyoruz ! Okul hayatı olsun aile hayatı olsun çocuklarımıza ahlaklı bir gelecek sağlamak bizim elimiz de ! Kutsal kitabımız olan Kuran-ı Kerim’e yapılan bu saygısızlıktan dolayı şiddetle kınıyorum !!! 
Tepki çeken bu video paylaşımımdan sonra çocuklara soruşturma açıldığını öğrendim. Cumhuriyet Savcılığınca işlemlere başlanmış,  idari olarak ise öğrencilerle ilgili disiplin işlemlerinin başlatıldığı, konuyla ilgili inceleme ve soruşturma yapmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğünce eğitim müfettişi görevlendirildiği belirtilmiş. Çocuklar ifadesinde “bizim bu yaptığımızın bize çok kötü olabileceğini kimse anlatmadı” dese serbest bırakılıp gönderilecek. Burada ceza çeksinler demiyorum elbette bir ceza alacaklardır lakin burada eğitimcileri ve aileyi cezalandırmak gerek diyorum !!! Çünkü kutsal kitabımızı ve dini inançlarımızı anlatmak en çok onların görevi" 
 

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.