banner113

Onaylanan imar planı ile ilgili CHP den yorum geldi; Alanya belediyesinin önü açıldı!

banner106

CHP Alanya Belediye meclis üyesi Erkan Demirci açıklama yaptı

Onaylanan imar planı ile ilgili CHP den yorum geldi; Alanya belediyesinin önü açıldı!
14 Haziran 2022 Salı 00:44

banner108
banner238

Demirci açıklamasında şunları kaydetti.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından onaylanan Antalya Burdur Isparta Planlama Bölgesi 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planı kararları esas alınarak Antalya Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı'nca hazırlanan, Alanya ilçe sınırlarını kapsayan 1/25.000 ölçekli Alanya Nazım İmar Planı bugün yapılan Antalya Büyükşehir Belediye meclisinde tüm grupların oybirliğiyle onaylanmıştır.

Planın çok hızlı bir şekilde hazırlanması konusunda irade gösteren ve destekleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Muhittin Böcek 'e, planları hazırlayan İmar ve Şehircilik Daire başkanımıza, Nazım Plan şube müdürümüze ve tüm planlama ekibine, hazırlanan planlara hiç bekletmeden uygun görüş veren imar komisyonu üyelerimize ve oybirliğiyle onaylayan tüm büyükşehir meclis üyelerine  emekleri için teşekkür ederim. 

Bu planla birlikte artık Alanya ilçe sınırları bütününde tarım alanları, orman alanları, turizm alanları, mera alanları, konut alanları, sanayi alanları, sit alanları, büyük sosyal donatı alanları, kırsal ve kentsel yerleşim alanları vb. kullanım türlerinin yerleri kesin çizgilerle  belirlenmiş oldu. Önceden planı olan bazı mahallelerimizdeki imar adaletsizliklerinin ortadan kaldırılabilmesi için Alanya Belediyesi'nin önü açılmış oldu.

Kırsal mahallelerimizde yerleşik alan sınırları içerisinde planlı ve plansız yapılaşma koşulları, yerleşik alan sınırları dışında plansız yapılaşma koşulları, kentsel alanlarda planlı yapılaşma koşulları, tarımsal amaçlı yapılaşma koşulları vb. pek çok konu da netleşmiş oldu. 

Bugün onaylanan 1/25.000 ölçekli nazım imar planı Antalya Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi askı panosunda ve Antalya Büyükşehir Belediyesi internet sitesinde 30 gün süreyle askıya çıkarılacaktır. 

Planları incelemek ve itiraz etmek isteyen kişi ve kurumlar itiraz dilekçelerini 30 gün süreyle Antalya Büyükşehir Belediyesi ilçe hizmet birimine verebilirler.

Alanya kamuoyuna saygıyla duyurulur.

banner109

Etiketler; #erkan demirci
banner110
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.