banner83
banner174
banner113

Türel, Antalyalı iki bakanımız var

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve yeni kabinede Antalyalı iki bakanın bulunmasının sevindirici olduğunu bildirdi.

Türel, Antalyalı iki bakanımız var

banner108
banner238
Türel, yaptığı yazılı açıklamada, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk kabinesinde Dışişleri Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı gibi iki önemli koltuğa Antalyalı isimlerin gelmesinin çok önemli bir kazanç olduğunu belirtti.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, en zor dönemde çok ciddi başarılara imza atarak Türk siyasetinde adını altın harflerle yazdırmasının Antalya için büyük bir onur, büyük bir gurur olduğunu vurgulayan Türel, şunları kaydetti:
"Medarı iftiharımız, takım kaptanımız Mevlüt Çavuşoğlu, 5 dönemdir Antalya milletvekili olarak kentimizi, son 3 dönemdir de Dışişleri Bakanı olarak ülkemizi büyük bir başarıyla temsil etmektedir.
DİK DURUŞU
Dünya genelinde yaşanan siyasi gerilimler karşısında her zaman dik bir duruş sergileyerek önemli başarılara imza atan Çavuşoğlu, zor ve yorucu temposuna rağmen kentimizi ve hemşehrilerimizi ihmal etmeyerek her daim yanımızda yer almıştır. Bundan sonraki süreçte de başarılı çalışmalara imza atacağına inandığımız bakanımıza Antalyalı hemşehrilerimiz adına görevinde başarılar diliyorum."
Türel, ayrıca, yeni kabinede Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev alan Aksekili Mehmet Ersoy'a da başarılar dileyerek, Türkiye için en önemli sektörlerin başında gelen turizm ile ilgili bakanlık koltuğunda sektörün içerisinden gelen, başarılı iş adamı ve turizmci kimliğiyle tanınan Ersoy'un atanmasının son derece sevindirici olduğunu belirtti.
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.