banner113

ALANYA'DA ÇAĞDAŞ AŞÇILAR DERNEĞİ KURULDU

banner106

Alanya’da Çağdaş Aşçılar Derneği (AŞ-DER) faaliyetlerine başladı. AŞ-DER Başkanı Baki Budak, sektöre en iyi şekilde hizmet etmek istediklerini söyledi.

ALANYA'DA ÇAĞDAŞ AŞÇILAR DERNEĞİ KURULDU
13 Ekim 2022 Perşembe 12:55

banner108
banner238

Alanya’da gastronomi ile ilgili eksiklikler olduğunu görerek yeni bir dernek kurma kararı aldıklarını açıklayan AŞ-DER Başkanı Baki Budak, “Bütün şehirlerde gastronomi üzerine çalışmalar ve çalıştaylar düzenleniyor. Alanya’da daha önce bu gibi bir çalışma yapamadık. Alanya Belediyesi, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ile ilçeye katkı sağlamak istiyoruz. Sektörümüze en iyi şekilde hizmet etmek istiyoruz” dedi. 

Yeni kurulan AŞ-DER yönetimi şu isimlerden oluştu: Baki Budak (başkan), Bayram Ergün (danışma kurulu başkanı), Orhan Ayar, Cemil Kaya, Cevdet Altıok, Yusuf Akarsu, Sedat Alparslan, Özhan Özsaraç (yönetim kurulu üyeleri)
PROTOKOLÜ DE ZİYARET ETTİLER
Öte yandan, AŞ-DER yönetimi ilçe protokolüne ziyaret gerçekleştirdi. Önce Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer’i makamında ziyaret eden Budak ve yönetim kurulu üyeleri dernek ve yapacakları çalışmalar konusunda bilgiler verdi. Dernek yönetimi ardından Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i ziyaret etti. Ziyaretçilerini makamında kabul eden Başkan Yücel, aşçılar ile Alanya ve gastronomi üzerine sohbet etti. Ziyaret sonunda aşçılar, Yücel’e hediye takdim etti. Yücel de AŞ-DER üyelerine başarılar diledi.

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.