banner113

ALANYA'DA YAKALANAN 5 SAHTE MİT'ÇİLER İÇİN GÖZALTI KARARI UZADI

banner106

Alanya'da kendilerini MİT mensubu olarak tanıtarak Mahmutlar jandarma karakoluna giden ve İnterpol tarafından aranan şahsın evinde arama yapılmasını talep eden sahte MİT’çiler için savcılık gözaltı süresini 1 gün daha uzattı.

ALANYA'DA YAKALANAN 5 SAHTE MİT'ÇİLER İÇİN GÖZALTI KARARI UZADI
29 Temmuz 2022 Cuma 08:57

banner108
banner238

Alanya'da kendilerini Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubu olarak tanıtan 5 kişi İnterpol tarafından Mavi bültenle aranan Slovenya uyruklu H.R.’nin eşi O.R.’ye eşinin bir saat içerisinde gelmesini aksi takdirde jandarma ile eve arama ve gözaltı işlemleri için geleceklerini söylediler.

Daha sonra Mahmutlar Jandarma Karakoluna giden C.T., T.A., İ.Y., Ş.T. ve M.D.Ç., kendilerini Cumhurbaşkanlığınca özel görevlendirilmiş MİT mensubu olduklarını söyleyerek sahte bir kimlik gösterdi. Ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Yetkilendirilmiş Savcısı Tamer Güngören imzalı arama kararını göstererek İnterpol tarafından arandıklarını iddia ettikleri Estonya uyruklu O.R., ve eşi H.R.’nin, Kargıcak Mahallesi'nde bulunan evlerinde arama yapılmasını ve şahısların gözaltına alınmasını talep etti.
GÖZALTI SÜRESİ UZADI
Jandarma ekipleri yaptıkları incelemelerde şahısların gösterdikleri kimlik kartı ve savcılık imzalı kararın sahte olduğunu tespit etti. Jandarma karakolunda gözaltına alınan 5 şüpheli Adliye'ye sevk edildi. 1’i avukat 5 sahte MİT’çi savcılık tarafından ifadeleri alındı. Mahkemeye çıkarılmayan 5 şüpheli için savcılık gözaltı süresini bir gün daha uzattı. Şahısların bugün mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.