Toklu açıklamasında, "14 Mayıs Pazar günü ülkemizin en kritik seçimlerinden biri olan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin ilk turunu tamamladık. 

Kandil’den, Pensilvanya’dan, sosyal medya mecralarından ve yabancı dergi kapakları üzerinden yapılan siyaset mühendisliklerine rağmen milletimiz hamdolsun özgür iradesiyle sandığa gitti ve oyunun yarısına yakınını Cumhur İttifakından yana kullandı. 

Aziz milletimiz 27 milyondan fazla oyla, yüzde 49,51 oy oranıyla Cumhur ittifakının Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teveccüh göstermiş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de çoğunluğu Cumhur İttifakına vererek tercihini güven ve istikrardan yana kullanmıştır. Bu başarıda payı olan tüm vatandaşlara teşekkür eder şükranlarımızı sunarız. 

Mustafa Akçocuk, Nurettin Uludağ, Hüsnü Akçalıoğlu ve Kemal Aras olarak, 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde AK Parti Antalya Milletvekili Aday Adayı olarak hizmete talip olduk. Partimizin aldığı her karara saygı duyduk, bizlere verilen her görevi yerine getirmek için canla başla çalıştık. 

14 Mayıs’ta aziz milletimizin kararıyla, Cumhur İttifakının ezici üstünlüğüne rağmen az bir oyla ikinci tura kaldı. 

AK Parti Antalya Milletvekili Aday Adayları olarak 28 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek ikinci tur seçimlerde de Cumhur İttifakının başarıya ulaşması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. 

Şimdi 14 Mayıs’ta elde ettiğimiz başarıyı daha büyük bir zaferle taçlandırma vakti… 

Bu uğurda kışkırtmalara gelmeden, baskılara aldırmadan, yılgınlığa kapılmadan, zorluklar karşısında pes etmeden canla başla mücadele edeceğiz. 
Aziz milletimizden de siyasetinin merkezine millî iradeyi, ülkeye ve millete hizmet aşkını koymuş Cumhur İttifakının Adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermeye davet ediyoruz.  

Allah’ın izni, milletimizin teveccühü ile 28 Mayıs’ı Türkiye Yüzyılı’nın müjdecisi haline getireceğimizden hiç şüphemiz yok. Reklam arasını 28 mayısta kapatalım. Büyük Türkiye zaferi için bütün hemşerilerimizi sandığa gitmeye davet ediyoruz. Başlasın Türklerin yüzyılı, başlasın Türkiye yüzyılı. Doğru Adamla yola devam"dedi.