Alanya, 28 Mayıs'ta seçime gidiyor. Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi için yoğun bir çalışma temposuna giren Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İlçe Başkanı Yüksek Mimar Mustafa Toklu, 28 Mayıs akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden seçimi kazanacağını söyledi. 
Erdoğan'ın liderliğindeki Türkiye'de 20 yıldır her sektörde olduğu gibi turizme dönük önemli katkılar sunduklarını açıklayan Başkan Toklu, "Alanya'mızın bacasız sanayisi turizmin sürdürebilirliğini arttırmak, turizmi 12 aya çıkarabilmek bölgemiz için oldukça önemli. Bu kapsamda hükümetimizin turizmcimize çok yönlü destekleri olmuştur. Özellikle sigortalı ve işveren hissesi primlerinin tamamını hazinece yani hükümetimizce karşılanacak olması devletimizin her daim işçinin ve işverenin yanında olduğunun göstergesidir. 
AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı olarak Alanya'mızda turizmin canlanması ve gelişmesi için gece gündüz mesai harcamaya devam ediyoruz. Şehrimizde turizmin çeşitlenmesi hususunda gerekli adımlarımızı attık atmaya da devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın 28 Mayıs'ta yeniden kazanması ile birlikte Türkiye'de istikrar sürecek, her sektörde olduğu gibi turizmde büyüme devam edecek" dedi.