Açıklamada şu ifadelere yer verildi. 
Alanya Belediyesi Antalya Güneşi Kadın Basketbol Takımı olarak bu sene başından itibaren sadece saha içindeki mücadelemizi tüm gücümüzle sürdürmekteyiz.
Playoff’a 9. sıradan girerek çeyrek finalde ligi 2. sırada bitiren Fenerbahçe Gelişim’i ve yarı finalde 5. sırada bitiren Ferhatoğlu Gürespor’u tüm basketbol camiası tarafından takdirle karşılanan, kaliteli ve göze hoş gelen, doğru bir basketbol oynayarak kazandık ve Playoff Finaline ulaştık.
Ancak Playoff Finalinde ilk maç İzmit Belediyespor deplasmanında galip gelerek 1-0 öne geçmemize rağmen, daha sonra oynanan ikinci ve üçüncü maçlarda da ayrıca yaşanan SKANDAL VE YANLI hakem yönetimlerini hayretle ve şaşkınlıkla izlemekteyiz .
Takımımızın, sporcularımızın ve teknik heyetimizin sahadaki centilmence mücadelesini ve haklarını çalmaya yönelik hakem atamalarını ve hakem yönetimlerini şiddetle kınamaktayız.
Bu konunun çok sıkı takipçi olacağımızı ve başta Sayın Hidayet Türkoğlu olmak üzere bütün TBF yetkililerini ve Merkez Hakem Kurulu Başkanı ve çalışanlarını kalan son iki maçı gelip canlı bir şekilde yerinde izlemeye, kadın basketbolunun iki güzide takımının hakkaniyetle kozlarını paylaşacağı bir ortam sağlamak için davet ediyoruz .
İstediğimiz sadece bir yılın emeğine, sahada akıttığımız tere, gösterdiğimiz azime ve bu spora duyduğumuz sevgiye saygı gösterilmesi. Herkese adil davranılmasıdır.
Kazanının Türk Basketbolu olması dileği ile,
Alanya Belediyespor kulübü...