Son Kullanma Tarihleri ​​Manipüle Ediliyor
İddialara göre olay, bir takipçinin alışveriş yaparken yırtık üzerindeki etiketlerde bir tutarsızlık fark etmesiyle başladı. Ürünün son kullanma tarihini kontrol etmek isteyen dikkatli dikkatli olmak, etiketin altında saklanan üstünün kapatıldığını ve yeni etiketlerin yapıştırıldığını fark etti. Bu durum, bozulmayan son hastalık hastalıkları ve bu tarihin gizlenerek satışa sunulduğu ortaya konmuştur.

Tüketici Sağlığı Tehlikesinde
Son kullanma tarihi geçmiş ürünün satılması, tüketicilerin ciddi derecede tehdit ediyor. Bozulmuş gıdaların tüketilmesi, gıda zehirlenmelerine, ciddi sağlık sorunlarına ve hatta ölüme yol açabilir. 

Migros'tan Açıklama Bekleniyor
Konuyla ilgili Migros adreslerine ulaşılamamış olup, mağazanın resmi bir açıklama yapılması bekleniyor. Tüketiciler ise bu tür tüketimi daha dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. 

Tüketici Hakları ve Yasal Süreci
Tüketici Hakları Derneği, bu tür olayların yasal olarak takip edilmesi gerektiğini belirtiyor. Son kullanma tarihi zararlı geçmiş satılması, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'a aykırı olup, bu durumla karşılaşan tüketici Tüketici Hakem Heyetlerine başvururak hakları arayabilirler. 


Bu skandal, alışveriş sırasında dikkatli kullanımı ve zararlı son kullanma tarih kontrollerini bir kez daha hatırlatıyor. Migros gibi büyük bir market zincirinde bile bu türde yaşanması, kaçakçılık bilincinin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Tüm enerji, sağlıklı ve güvenli gıdalara erişim hakkının korunması adına daha dikkatli olmaları ve şüpheli saklama bildirimleri gerekir. 

Alanya'da Sürekli Yaşanan Elektrik Kesintileri vatandaşları bezdirdi! Alanya'da Sürekli Yaşanan Elektrik Kesintileri vatandaşları bezdirdi!

Golden-1

Editör: Hüseyin Kalaycı