Bu yıl sahillerde boğulmaları önlemek, güvenliği sağlamak adına destek vermesi planlanan Cankuş Dron projesi hakkında Başkan Yücel’e bilgilendirmelerde bulunan Erdoğan Budak, hedeflerinin Alanya sahillerinde de Cankurtaran dronları hayata geçirmek olduğunu söyledi.

Başkan Adem Murat Yücel’in gösterdiği yakın ilgi için teşekkürlerini sunan Erdoğan Budak, hedeflerinin Cankuş Dron projesinin Alanya dahil, turizmin merkezi Antalya sahilleri olmak üzere tüm ülke kıyılarında boğulmalara yönelik vakalara karşı anında müdahale etmek olacağını söyledi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’de yaptığı açıklamada, projenin önemine dikkat çekerek, “İnsan sağlığı her şeyden önemli. İyi düşünülmüş, tasarlanmış güzel bir proje. İnşallah fizibilitesi insanlara iyi anlatıldığı zaman , turizmcilere iyi anlatıldığı zaman, sahillerden ekmek yiyen kişilere anlatıldığı zaman ben güzel bir sonuç verebileceğine inanıyorum. İnşallah buradaki hizmet birlikleri ile görüşüp bunun daha fazla yaygınlaşması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.