Alanya'da Okul Müdürleri Değişti: İşte Yeni Müdürler! Alanya'da Okul Müdürleri Değişti: İşte Yeni Müdürler!

Üniversitenin Mütevelli Heyet Başkanlığı'na, Golden Gateway Holding'in kurucusu Halis Ali Çakmak getirildi. Bu değişiklik, Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik'in Mütevelli Heyet Başkanlığı'ndan istifa etmesinin ardından gerçekleşti.

Üniversitenin Tarihçesi ve Değişim Süreci

Alanya Üniversitesi, daha önce Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi adıyla biliniyordu. Üniversitenin ismi, Osman Tarık Özçelik'in başkanlığını yaptığı mütevelli heyetinin kararıyla Alanya Üniversitesi olarak değiştirildi. Kısa bir süre önce üniversite Golden Gateway Holding tarafından devralındı.

Halis Ali Çakmak Kimdir?

1979 yılında Erzurum'da doğan Halis Ali Çakmak, sanayi sektöründe faaliyet gösteren iş insanı. Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Öğretmenliği bölümünden mezun olan Çakmak, evli ve üç çocuk babasıdır. 2015 yılından bu yana Çayırova'da ikamet etmektedir. 

Golden Gateway Holding Hakkında

Golden Gateway Holding, dünya genelindeki hükümetler ve stratejiler için vize başvuru hizmetleri sunan bir şirkettir. VFS Global ile birlikte Avustralya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Dubai, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya , Rusya, Slovenya gibi birçok ülkede faaliyet göstermektedir. 20 yılı aşkın süredir vize başvuru hizmetleri veren Gateway Management, geniş bir coğrafyada hizmet veriyor. 

Golden-4

MÜTEVELLİ HEYETİNDE KİMLER VAR

MÜTEVELLİ HEYET BAŞKANI        Halis Ali ÇAKMAK 
BAŞKAN V.            Murat KIRCI
REKTÖR                Prof. Dr. Mesut GÜNER
ÜYE                Prof. Dr. Mehmet ALTUNKAYA
ÜYE                Hülya ÇAVUŞOĞLU
ÜYE                Osman Tarık ÖZÇELİK
ÜYE                Hasan SİPAHİOĞLU
ÜYE                Uğur AKÇA
ÜYE                Mehmet Muhittin BİLÇİN
ÜYE                Ertan AYDOĞAN
ÇAVUŞOĞLU'NUN EŞİDE MÜTEVELLİ HEYETİNDE

Öte yandan Halis Ali Çakmak başkanlığındaki Alanya Üniversitesi mütevelli heyetinde Dış işlerinin önce başkanı Ak Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu'nun eşi Hülya Çavuşoğlu'da yer aldı.

Editör: Hüseyin Kalaycı