Damlataşta bulunan bir petrol ofisi araca yanlış yakıt doldurunca büyük hasar oluştu! Damlataşta bulunan bir petrol ofisi araca yanlış yakıt doldurunca büyük hasar oluştu!

Tanıtım çalışmaları kapsamında Alanya’da misafir edilen 15 sosyal medya içerik üreticisi, toplamda 8 milyon takipçiye sahip. Bu etkinlik, Alanya’nın turizm gelirlerini ve bilinirliğini artırmayı hedefliyor.

Özbek Fenomen Dilshodbek Nazarov Alanya’yı Tanıtıyor

Sosyal medyada dili.me kullanıcı adıyla bilinen ve 4 milyon 800 bin takipçisi bulunan Dilshodbek Nazarov, grubun en yüksek takipçi sayısına sahip ismi olarak dikkat çekiyor. Nazarov, özellikle Orta Asya pazarında Alanya'nın tanıtımında büyük rol oynayacak.

Beş Kez Özbekistan Güzeli Seçilen Nigina Fakhriddinova Alanya’da

2019-2024 yılları arasında beş kez Özbekistan Güzellik Kraliçesi seçilen Nigina Fakhriddinova da Alanya’ya gelen influencerlar arasında yer alıyor. Fakhriddinova, takipçileriyle Alanya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini paylaşıp, tatil için Alanya’ya davet etti.

Tescilli Lezzetler Gülüklü Çorba ve Fıstıklı Limonatayı Tattılar

Grup üyeleri, Alanya Belediyesi’nin Kale’de hayata geçirdiği Mutfak Kültür Evi’nde ağırlandılar. Burada Alanya’nın tescilli lezzetlerinden olan Gülüklü Çorba ve Fıstıklı Limonatanın tadımını yaptılar ve yaprak sarmanın yapım aşamalarını öğrendiler. Belediye Başkan Danışmanı ve ALTAV Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Açıkalın tarafından karşılanan grup, Alanya’nın mutfak kültürünü yakından tanıma fırsatı buldu.

“Önemli İsimleri Ağırlamaktan Dolayı Mutluyuz”

Abdurrahman Açıkalın, grubun Alanya’da ağırlanmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu organizasyonun Alanya’nın tanıtımına büyük katkı sağlayacağını belirtti. Açıkalın, “Özbekistan’da beş kez güzellik kraliçesi seçilen Nigina Fakhriddinova ve 4.8 milyon takipçisi bulunan Dilshodbek Nazarov’un paylaşımları oldukça önemli. Onların destekleriyle Alanya’ya turizmde katma değer sağlayacağız. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Tarihi, Doğal ve Kültürel Zenginlikler Tanıtılıyor

Grup, tadım programının ardından Kızılkule, Kale, Bedesten, Kültür Evleri, Süleymaniye Camii ve Tersane’yi ziyaret etti. Gün batımında teleferikle Kleopatra Plajı’nı panoramik olarak izleyen grup, sosyal medyada sık sık paylaşımlar yaptı. Bu etkinlikle, Özbekistan-Gazipaşa-Alanya Charter uçuşlarına yönelik destekleyici adımlar da atılarak Alanya’nın farklı bir pazarda tanıtımı amaçlanıyor.

Kaynak: https://www.alanya.bel.tr/Haber/93546/ALANYA-NIN-TANITIMINA-SOSYAL-MEDYA-DOPINGI