Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya emlakçı Ahmet Ataoğlu’na yönelik ‘Kasten Öldürme’ suçundan tutuklu yargılanan Bahattin K. Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS'le katıldı. Mahkemeye sanık avukatı ve mağdur avukatı, anne Döne Ataoğlu ve yakınları katıldı.

“KAFASINA KESERLE VURARAK YERE DÜŞÜRDÜM”

Sanık Bahattin K. "Benim yanıma o akşam Ahmet Ataoğlu ve Metahan K. iki kadın çantasıyla geldiler. İçinde kadın iç çamaşırları, makyaj malzemeleri çıktı. Uyuşturucu kullandılar. Karşı çıkınca beni evden kovdular. Hırsızlık yaparak evime geliyorlardı. Ben uyuşturucuya karşıyım. Ben bıçaklamadım. Elinde bıçak vardı, bana salladı. Ben arkasından sadece kafasına keserle vurarak yere düşürdüm. Keseri daha sonra dışarıya fırlattım. Eğer ben öldürmeseydim onlar beni öldürecekti” dedi. 


MAĞDUR AVUKATI: BU OLAYDA İKİNCİ KİŞİ VAR

Alanya'da yaşayan 13 Yaşındaki Türkan Yağmur Kulak Bulundu Alanya'da yaşayan 13 Yaşındaki Türkan Yağmur Kulak Bulundu


Ataoğlu ailesinin avukatı ise, sanık Bahattin K’nın işlediği suç nedeniyle indirimden faydalanmak için konuştuğunu söyledi. Avukat, "Bu olayda daha evvel kamera kayıtlarında önce Metehan K. olay yerinden taksiyle ayrılırken, sanık Bahattin K. ise motosikletle olay yerinden uzaklaşıyor. Sanığın Ahmet'in cansız bedenini tek başına nasıl gömdüğü ise meçhul. Çünkü olay yerine giden kolluk kuvvetleri bile zorlanmış. Olay öncesi kamera görüntülerinde bir kişi tespit edildi fakat incelenmediği için bulunamadı. Bu faili meçhul kişinin bulunmasını istiyoruz. Bilirkişi mağdurun ablalarının cep telefonu kayıtlarını inceledi. Aksine bu olayda Metehan’ın cep telefonunun incelenmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı. 

TELEFON GÖRÜŞMELERİ İNCELENECEK

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti olay günü görüşülen Metehan K. ve sanık Bahattin K’nın cep telefonu görüşmelerinin incelenmesine, bilirkişi raporunun tekrar bilirkişiye gönderilerek yeniden incelenmesine ve tutuklu sanık Bahattin K’nın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 19 Ocak’a erteledi.  

Editör: Haber Merkezi