11 Mart 2024 tarihinde başlayan yarışma başvuruları, 13 Mayıs Pazartesi günü sona erdi. Jüri tarafından büyük bir titizlikle değerlendirilen başvurular arasından dereceye giren balkon ve bahçe düzenlemeleri belirlendi. Değerlendirme toplantısında, Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Reyhan Erdoğan başkanlığında bir jüri heyeti tarafından kazanan katılımcılar belirlendi. Jüri üyeleri arasında Belediye Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar, Peyzaj Mimarları Odası Alanya Temsilcisi Kübra Tuğçe Bekrioğlu, ALÇED Başkanı Şerefnur Kayhan, Fotoğraf Sanatçısı İlhami Yetkin, Peyzaj Mimarı Hande Doru ve Peyzaj Mimarı Fatma Yıldız bulunuyordu.

Alanya’dan Konya'ya: Rahvan At Yarışları Başlıyor Alanya’dan Konya'ya: Rahvan At Yarışları Başlıyor

G O09I X I A A54M5

Yarışmada dereceye giren her balkon ve bahçeye ödülleri, 5 Haziran Çarşamba günü Belediye Sarayı arkasında düzenlenecek olan 13. Çevre Festivali'nde takdim edilecek. Birincilere 10 bin TL, ikincilere 7 bin 500 TL ve üçüncülere 5 bin TL para ödülü verilecek. Ayrıca, dereceye girenlere plaket ve mansiyon ödülleri de takdim edilecek.

Alanya'daki bu yarışma, şehrin çevre bilincini ve yaşanılan çevrenin görsel niteliğini desteklemekte ve halkın kent peyzajına ilgisini teşvik etmektedir.

Editör: Hüseyin Kalaycı