Esnaf Beklentilerini Yüksek Tutuyor

Alanya çarşısındaki esnaflar, Haziran ayının ilk günlerinde beklenen müşteri yoğunluğunu henüz göremediklerini belirtti. Geçen yılın aynı dönemine kıyasla satışların düşük seyretmesi, esnafın moralini bozsa da, bayram tatili ve okulların kapanması ile birlikte turist akınının artacağını umuyorlar. "15 Haziran’dan sonra işlerin açılacağına inanıyoruz," diyen esnaf, yaz sezonunun ilerleyen günlerinde hareketliliğin artmasını bekliyor.

"Nitelikli Dolandırıcılık" Suçundan 2 Kişi Tutuklandı "Nitelikli Dolandırıcılık" Suçundan 2 Kişi Tutuklandı

Sahiller Dolmaya Başladı

Öte yandan, Alanya’nın dünyaca ünlü plajları, yerli ve yabancı turistlerle dolmaya başladı. Sahillerde yaşanan bu yoğunluk, turizm sezonunun hareketli geçeceğine dair umut veriyor. Turistlerin sahillere olan ilgisi, plaj işletmecilerini sevindirirken, çarşıdaki esnaf da bu hareketliliğin kendilerine yansıyacağını umuyor.

Bayram ve Okul Tatili Umut Veriyor

Esnaf, bayram tatili ve okulların kapanmasıyla birlikte iç turizmin canlanacağını ve bu durumun çarşıdaki hareketliliği artıracağını belirtiyor. "Bayram tatili ve okulların kapanmasıyla birlikte yerli turistlerin Alanya'ya akın etmesini bekliyoruz. Bu da satışlarımızı olumlu yönde etkileyecektir," diyen esnaf, sezonun ilerleyen günlerinden umutlu.

Alanya’da Haziran ayının başlarında yaşanan bu durgunluk, bayram tatili ve okulların kapanmasıyla birlikte yerini hareketliliğe bırakacağa benziyor. Esnaf, 15 Haziran’dan itibaren işlerinde önemli bir artış bekliyor ve turistlerin çarşıya olan ilgisinin artacağını umuyor. Turizm sezonunun tam anlamıyla başlamasıyla birlikte Alanya’nın hem sahillerinde hem de çarşılarında yoğun günler yaşanması bekleniyor.

Muhabir: Şeymanur İrem DURAK