Trafik Haftası kapsamında; İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile oluşturulan Jandarma Mobil Trafik Eğitim Aracı ile  Alanya Atatürk Meydanında öğrenci ve vatandaşlara trafik eğitimi etkinliği gerçekleştirildi. Atatürk Anıtı önünde düzenlenen etkinliğe Kaymakam Ürkmezer, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hüseyin Direk, İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, Sahil Güvenlik Komutan Vekili Astsubay Uğur Bakır, Alanya Belediyesi Trafik Eğitim Parkı Müdürü Bilge Toksöz, Jandarma personelleri , Emniyet personelleri vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Kaymakam Ürkmezer ilk olarak trafik bilgilendirme standını ziyaret ederek trafik bilgilendirme broşürleri ve afişlerini inceledi. Daha sonra öğrenciler için oluşturulan ve trafik levhaları ile trafik kurallarının uygulamalı olarak anlatıldığı eğitim alanlarını inceleyen Kaymakam Ürkmezer çocukların trafik eğitimini izledi. Etkinlik sonunda Kaymakam Ürkmezer ve katılımcılar Alkol Simülasyon gözlüğünü takarak, alkollü araç kullanmanın zararları ve tehliklerini vatandaşlara anlattılar.

VERGİ İHBAR ÖDÜLÜ VERGİ İHBAR ÖDÜLÜ

441047909 455051616880217 636647219033108372 N

Etkinlikte trafik haftasını kutlayarak konuşma yapan Kaymakam Ürkmezer ‘’ Trafik Haftası’ndaki amaç vatandaşlarımızın daha dikkatli bir şekilde trafiğe çıkmasını ve trafik kurallarına uymasını sağlamak. Türkiye’de trafik kazaları sebebiyle neredeyse her yıl orta ölçekli bir ilçe nüfusu kadar vatandaşlarımız vefat ediyor ya da yaralanıyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri insan hataları. Biz de insanlardan kaynaklı kazaları en alt seviyeye indirirsek vatandaşlarımızın canını korumuş oluruz. Daha sonra mal kaybını da korumuş oluruz. Her yıl milyonlarca liramız trafik kazaları sebebiyle maalesef kayboluyor. Ayrıca ilçemizin farklı çeşitli noktalarında rutin denetimleri yapıyoruz. 

441051143 455051100213602 3513790545137099827 N

Sadece 40 günlük sürede yaklaşık 43 milyon liralık ceza da uyguladık. Biz ceza uygulamak istemiyoruz fakat trafik kurallarına uymayanlar için cezaları uygulamak zorunda kalıyoruz. Bundan sonra da denetimlerimiz ve bilgilendirme faaliyetlerimiz devam edecek. Vatandaşlarımız lütfen kurallara uysunlar. Uymayanlarla karşılaştıklarında da 112 başta olmak üzere emniyet, jandarma ve ilgili birimlere duyursunlar. Bizim arkadaşlarımız da gerekenleri yapacaklar. Kameralarımız da çalışıyor. Biz kameradan da tespit ettiğimiz eksiklikleri, hataları gördüğümüz zaman plakaya da cezayı yazıyoruz ve yazmaya devam edeceğiz. Trafik Haftamız kutlu olsun’’ dedi