TatilBudur'dan Bayram Dönemi İçin Rekor Talep: Alanya Zirvede TatilBudur'dan Bayram Dönemi İçin Rekor Talep: Alanya Zirvede

Toplantıya Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) Alanya Bölge Temsil Kurulu 2. Başkanı Kerim Yılmaz, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burçin Cevdet Çetinsöz, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyeleri Gökçe Aydoğan Ergün ve Alper Gencelli gibi sektörün önde gelen isimleri katıldı.

Güncel gelişmeler ve gelecek stratejiler tartışıldı. Sektör profesyonelleri ve akademisyenler, turizm sektörünün dinamikleri, eğitimdeki yenilikler ve öğrencilerin sektöre entegrasyonu gibi önemli konuları ele aldılar. Bölümün gelecek planları ve stratejileri hakkında detaylı bilgiler paylaşılırken, sektör temsilcilerinin görüş ve önerileri dikkatle dinlendi.

Alanya Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Nihan Sidar, toplantıyla ilgili şu bilgileri paylaştı: “Turizm sektörünün önde gelen isimlerinin ve akademisyenlerin bir araya geldiği bu toplantıda, sektördeki güncel gelişmeler ve Turizm İşletmeciliği Bölümü’nün gelecek stratejileri masaya yatırıldı. Katılımcılar, bölümün daha da güçlenmesine ve öğrencilerin sektöre daha donanımlı olarak hazırlanmasına büyük katkı sağlayacak değerli fikir ve deneyimlerini paylaştı. Etkinliğe katılan tüm dış paydaşlar ve konuklar, katkıları için teşekkür edilirken, bu tür buluşmaların üniversite ve turizm sektörü için büyük önem taşıdığı vurgulandı.”
 

Editör: Hüseyin Kalaycı