Yerel Seçim Bahane Kongre Hesaplaşması Şahane Yerel Seçim Bahane Kongre Hesaplaşması Şahane


Bilindiği üzere ALKÜ rektörlüğüne geçen dönem Ak Parti'den İstanbul milletvekili aday adayı olan Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan atanmıştı. Türkdoğan ise danışman olarak Kayserili iş insanı Ahmet Cebeci'yi görevlendirmişti. 
Malum Türkdoğan'dan önce genel sekreterlik görevini Sinan Kartal yürütüyordu. Kartal görevden alınarak Yapı İşleri Daire başkanlığına atanmıştı. Kartal, alınma görevini mahkemeye taşıdı ve mahkeme sürüyor.
Kartal'dan boşalan ALKÜ genel sekreterliğine ise Alper Özyürek getirildi. Bu sefer Türkdoğan, Özyürek'i de görevden alarak danışman olarak atadı. Ancak Özyürek şuanda asaletin Genel sekreter olarak devam ediyor. 
Rektör Türkdoğan, çocukluk arkadaşı ve hemşehrisi Onur Ocakdan'ı İstanbul'dan getirterek Genel Sekreter yaptı. Bu durum üzerine devreye siyasiler girdi. Ve Alanyalı eski Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er'in ALKÜ genel sekreter olması için baskı yapıldı. Şuanda bir koltukta 4 isim var. Eğer Kartal mahkemeyi kazanırsa genel sekreter olarak görevine devam edecek. Peki diğer 3 bürokrat ne olacak merak konusu oldu. Yine şuanda hiç bir imzanın atılmadığı hatta öğretim görevlilerin bu duruma isyan ettiği ileri sürüldü
 

Editör: Haber Merkezi