Sektörün durumunu, sorunları ve çözüm önerilerinin konuştuğu toplantıda açılış konuşmasını yapan ALTSO Başkanı Eray Erdem, Bakan ÇAVUŞOĞLU’NA birbirinden önemli konularda sektörün taleplerini iletti. 

Bakan Çavuşoğlu’nun bugüne kadar her taleplerine olumlu cevap verdiği ve destekleri için teşekkür eden Başkan Erdem, “ İkamet izni konusunda yaşanan sıkıntılar, Göç İdaresi ve Tapudaki personel sayısınım arttırılması, Yapı Denetim Firmalarında yeterli kalifiye eleman olmaması, yine Yapı Denetimde Havuz Sisteminde yaşanan aksaklıkları” dile getirdi. 

ERDEM MÜZİK SAATLERİ KONUSUNU DA UNUTMADI

Öte yandan Başkan Erdem, konuşmasında  eğlence sektöründe pandemi ile gelen müzik yayını kısıtlamalarının devam etmesinin sektörde yarattığı sıkıntılara da yer verdi. 


Alanya’nın turizm merkezi olduğunu ve eğlence amacıyla tatile gelenlerin çoğunlukta olduğunu sözlerine ekleyen Erdem, “Her konuda olduğu gibi bu konuda da Sayın Bakanımızın bizlere destek vereceğinden şüphemiz yok. Mevcut durum Alanya için sorun olmaktan çıkarılmalı. Başkanlığın gerekli çalışmaları ivedilikle yapmasını talep ediyoruz “dedi.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU: SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ

Öte yandan Başkan Erdem ve sektör temsilcilerinin sorunlarını bildiklerine işaret eden Bakan Çavuşoğlu; “ Göç idaresini yeni ve daha büyük bir alama taşıyacağız. Göç İdaresi gibi Tapuya da personel takviyesi yapmayı planlıyoruz. Diğer sorunların da takipçisiyiz” dedi. 

ÇAVUŞOĞLU; MÜZİK YAYINI KONUSUNDA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

ALTSO Başkanı Eray Erdem’in müzik yayını konusundaki talebine de karşılık veren Bakan Çavuşoğlu, “ Kültür ve Turizm Bakanımız ile çalışma yaşıyoruz. Bu konudaki sevindirici haberi vereceğiz. Başkanımız Eray Erdem’e verdiğini bilgiler ve bizlere gösterdiği konukseverlik için teşekkür ediyoruz. Alanya’mızın her talebi bizim için değerli” şeklinde konuştu.