50 Kişilik Maliye Bakanlığı Ekibi Alanya'da Denetimde. Yoğunluk otellerde. İşte kontrol edilen evraklar! 50 Kişilik Maliye Bakanlığı Ekibi Alanya'da Denetimde. Yoğunluk otellerde. İşte kontrol edilen evraklar!

Başkan Özçelik, “Aysultan Kadınlar Plajı, 29 Ağustos 2022’de 3 yıllığına Alanya Belediyesi tarafından kiralanmıştır. O zamanki kira bedeli artarak geldiği için bu yılki kira bedeli 1 milyon 89 bin TL. Alanya Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi’ne bu plaj için 1 milyon 89 bin TL kira ücreti ödeyecektir. Burası 16 Ağustos 2023’te ihaleye çıktı ama giren olmadı ve dolayısıyla geçen yıl kullanılamadı. Bu yıl 30 Mayıs’ta 1 milyon 89 bin TL kira ödeyeceğimiz yeri 1 milyon 100 bin TL’den kiraya vermek ve kamu zararı oluşmaması adına üzerine bir para koymadan ihaleye çıkardık fakat bir talep olmadı. Ayrıca, 23 Haziran 2024’te yine aynı ücretle ihaleye çıkardık ve yine talep olmadı,” dedi.

Başkan Özçelik, plajın mevcut kira süresinin yaklaşık 14-15 ay kaldığını belirterek, “Bir kez daha ihaleye çıkaracağız. Eğer yine talip çıkmazsa Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne iade etmek adına bir talebimiz olacak. Çünkü 2022’de de 2023’te de ve 2024’te de gelir elde edemediğimiz bir yerin kirasını ödemiş olacağız. Alanya Belediyesi adına bu bir zarar demektir,” diye konuştu.

Alanya Belediyesi'nin, kamu zararını önlemek amacıyla yaptığı bu girişimlerin sonucunda, Aysultan Kadınlar Plajı’nın geleceği merakla bekleniyor.

Editör: Hüseyin Kalaycı