5 sezondur süper ligde gururla ilçemizi temsil eden ALANYASPOR'umuz gerek yönetim anlayışı, gerek transfer politikası, gerek oynadığı futbol ile kurtlar sofrası tabir edilen süper ligde mücadele etmeye şanla şerefle devam ediyor. 

Bu başarının oluşmasındaki en önemli olan kişi, ekibin lideri Sn. Dışişleri bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, gece gündüz Alanyaspor için emek harcayan değerli başkanımız sn. Hasan Çavuşoğlu ve yönetim kurulu, genel koordinatörü Mevlüthan Çavuşoğlu'nun yanında, istikrarlı bir yönetim anlayışı, transfer politikasındaki seçimler ve dengeler, takımın her sezon lige renk katan oyun anlayışı ve gösterdiği performans, mali politikadaki becerisi ile bana göre süper lige devam ettiği her sezon şampiyonlukla eşdeğerdir. 

Bu ligde olmanın verdiği gurur, heyecan, mutluluk ve onuru yaşamaya devam edelim. Gereksiz eleştiriler, yorumlar yaparak olumsuz bir tablo yaratmanın hiçkimseye bir yararı olmaz. 2020/2021 Sezonunu çok şükür kazasız belasız tamamladık. 60 puanla 7 ci sırada ligi bitirdik. Bu tablonun oluşmasında emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum. 2021/2022 Futbol sezonunda Başkanımız, Teknik kadro ve kulüpdeki profesyonel ekip gerekli takviyeleri yaparak yine iyi bir sezon geçirecek kadroyu oluşturacaklarına inanıyorum. 

Bütün bunların yanında pandemiden oluşan bu zor şartlarda kulüp yönetmenin ne kadar zor olduğunuda unutmayalım. Maliyetlerin artması , vergiler, ödemeler,yüksek maliyetli futbolcu bonservisleri ve transfer ücretleri ile ilçemizdeki sosyo ekonomik durumun ülkemizdeki yansımasını hepimiz biliyoruz, görüyoruz bu şartlarda bu ligde isek Allah'a şükür edelim ve gücümüz yettiği kadar maddi manevi destek olmaya devam edelim. Ben bir Alanya'lı ve Alanyaspor'lu olarak bir kez daha emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum. Başka "ALANYASPOR" yok.