Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, belediye meclis toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Özçelik, geçtiğimiz aylarda kamuoyunu bilgilendirmeye yönelik adımlar attıklarını belirterek, Nisan ve Mayıs 2024 aylarında sağlanan akaryakıt tasarrufuna dikkat çekti.

Başkan Özçelik, "Geçtiğimiz ay ilgili kamuoyuna küçük küçük bilgilendirmeler yapacağız. Ama bu ayın bilgilendirilmesi şudur. Nisan 2024 karşılaştırmasında yüzde 28 mazot tasarrufuna gittik. Bu, 102 ton yapar. Mayıs ayında ise mazot akaryakıt tasarrufu yüzde 19’a dayandı. Yaklaşık 74 ton. İki ayda geçen yıla göre toplamda 176 ton akaryakıt tasarrufumuz var," dedi.

Bakanın Antalya-Alanya sorusuna ilginç cevabı şaşırttı! Bakanın Antalya-Alanya sorusuna ilginç cevabı şaşırttı!

Özçelik, sadece gelirleri artırmanın yeterli olmadığını, giderleri de azaltmanın önemine vurgu yaparak, "Gelirleri artırmak için uğraşmanın yanı sıra giderlerimizi de azaltmamız lazım. Elimizden geldiği kadarıyla beytumalı korumaya devam edeceğiz," diye ekledi.

Bu açıklamalar, belediyenin mali disiplin ve verimlilik konusundaki kararlılığını gösterirken, aynı zamanda halkın kaynaklarının etkin ve tasarruflu kullanılmasının önemini de gözler önüne seriyor. Başkan Özçelik’in “beytumal” vurgusu, belediyenin mali kaynaklarını koruma ve doğru kullanma konusunda hassasiyetini bir kez daha ortaya koydu.
 

Editör: Hüseyin Kalaycı