Alanya Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlığında gerçekleştirildi. Başkan Yücel’in toplantının açılışını yapmasının ardından Grup Sözcülerinin konuşmaları ile meclis toplantısı başladı. Grup Sözcülerinin ardından konuşan Başkan Yücel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabine üyelerini tebrik ederek görevlerinde başarılar diledi. Başkan Yücel, “Bugüne kadar görev yapan değerli bakanlarımıza verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Alanyalı hemşehrimiz, gururumuz Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na ülkemize, bölgemize ve Alanya’mıza kattığınız saymakla bitmeyecek hizmet ve destekleri için size sonsuz teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN YÜCEL; “16 ÜLKEDEN 300’Ü AŞKIN HEYET KATILDI”

21. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’ni büyük bir katılım ve coşku ile gerçekleştirdiklerinin altını çizerek, “Bu yıl ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türk Cumhuriyetleri’ temasıyla düzenlediğimiz festivalimize Türk dünyasından ve kardeş şehirlerimizden toplam 16 ülkeden 300’ü aşkın heyet katıldı. Cuma günü Yörük Göçü ve Kortej Yürüyüşü ile başlayan festivalimizde İskele bölgesinde Türk Devletleri’ne ait otağlarda ve 350’yi aşkın standımızda dünyanın dört bir tarafında yaşayan dost ve kardeş Türk devletlerimizin ve Alanya’mızın kültürel zenginliğini tanıttık. 3 gün boyunca belediye arkasında Türk Dünyasından ve ülkemizin birbirinden ünlü sanatçılarımızı ağırladık. Vatandaşlarımızın ilgisi ve katılımı çok yüksekti.” dedi.

BAŞKAN YÜCEL’DEN FESTİVAL TEŞEKKÜRÜ

21. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nin muhteşem bir Alanya tanıtımı olduğunu belirterek, “Alanya’mızın tanıtımı anlamında dolu dolu geçen bir festival oldu. Alanya huzurun ve güvenin şehri. Bir festivali daha başarıyla huzur ve güven ortamında tamamladık. Her şeyin en iyini en güzelini halkımızla buluşturmaya çalıştık. Festivalimize katılan ve festivalimizin hazırlanmasında emeği olan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Festivalimize yoğun katılım sağlayan yurt içi ve yurt dışından misafirlerimize, ilgi ve desteklerini esirgemeyen Alanya halkımıza da şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.