Muhtarlar, gece-gündüz ulaşabilecekleri ve dertlerini anlatabilecekleri bir aday olan ve siyasetin her kademesinde bulunan Çakır’ın kazanması halinde, Alanya’nın kazanacağını ve her zaman desteğe hazır olduklarını söylediler. 
Alanya Öğretmenevinde Alanya Muhtarları ile bir araya gelen Çakır, muhtarların sorun ve taleplerini dinledi ve muhtarlara hizmet ve yatırım projelerini anlattı. 
Belediye başkanlığı yaptığı dönemde de muhtarların her türlü ihtiyaçlarında yanında olan siyasetçi Çakır’a muhtarlar yoğun ilgi gösterdiler ve seçimde başarılar dilediler. 
Konuşmada söz alan muhtarlar, “Biz muhtarlar olarak ulaşılabilir ve sözünün eri bir vekilimiz olsun istiyoruz. Seçim zamanında çoğu kişi gelip söz veriyor ancak seçimden sonra kimseye ulaşamıyoruz. Ancak, Alaattin Çakır’a gece-gündüz ulaşabileceğimizi ve bir sıkıntımız olduğu zaman çözebileceğini biliyoruz ve çıkmış olduğu yolda kendisine başarılar diliyoruz.” dediler.
Muhtarlarımız, Siyasetçiden Hesap Sorabilmeli!
Muhtarların sorunlarını ve taleplerini tek tek not alan ve toplantıya katılan muhtarlara ayrı ayrı teşekkür eden ve “Alanya İçin, Biz Varız!” sloganı ile yola çıktıklarını açıklayan Çakır; “Biz muhtarlarımızın da mahallelerimiz de sorunlarını biliyoruz ve onların Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) vekilleri olmak istiyoruz. 
Muhtarlarımız görev ve sorumluluklarının bilincinde olan biri olarak, muhtarlarımızın yüklerini hafifletmek ve mahallelerimizin sorunlarını elbirliği ile çözmek için gece-gündüz çalışacağız. 
Ben hiçbir zaman popülist siyaset yapmadım. Söz verdiğim her projeyi söz verdiğim zamanda yerine getirdim. Muhtarlarımız, taleplerini şeffaf bir şekilde takip edebilmeli ve yerine getirilmeyen vaatlerin hesabını sorabilmelidir. 
Bölgemizde çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur yeter ki, sorunlarımızı ilgili makamlara duyuralım. Bizler de, Alanya’mızın, mahallelerimizin, muhtarlarımızın ve Alanya’da yaşayan tüm vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü için tüm gücümüzü ve enerjimizi kullanacağız. 
14 Mayıs’ta yapılacak olan seçim, her anlamda büyük önem taşımaktadır. Oy kullanırken sadece bugünü değil, geleceğimizi de oyladığımızı unutmayalım. 
Biz Alanya’mızı seviyoruz ve Alanya’mıza hizmet etmeyi kendimize bir borç biliyoruz. Siyaset vekalet işiniz. Bizim işimiz; vekalet aldığımız kişilerin işlerini zamanında ve en kısa çözmektir. 
Vatandaşlarımız teveccüh gösterip bizi seçtikleri takdirde; Alanya’mızın kaderinin değişeceğine inanıyorum. Baraj sorunu olmayan ve ittifak içerisinde seçime girecek olan Büyük Birlik Partisi (BBP) olarak da, ben şahsımda da hizmet üretmeyi proje üretmeyi, sizin devlete uzanan eliniz olmayı ve oradan hizmeti bölgemize getirmeyi gayet iyi biliyorum. Sizin adınıza Alanya’ya hizmet etmeye talibim. Alanya’mın için desteğinizi bekliyorum.” dedi.