Millet İttifakı’nda yer alan İyi Parti dışındaki tüm partiler, adaylarını CHP’den seçime soktu. Antalya’da ise 4 ve 5’nci sıralar bu kontenjan adaylar için ayrıldı. Gelecek Partisi İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Anayasa Hukuku Profesörü Serap Yazıcı Özbudun 4’ncü sıradan, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç ise 5’nci sıradan 28. Dönem CHP Antalya Milletvekili seçildiler.

CHP’den seçilen Antalya milletvekilleri dün Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in daveti üzerine bir araya geldiler. Vekiller arasında CHP’den seçilen ve daha mazbatalarını bile almayan Özbudun ile Kılıç yoktu.

Serap Yazıcı Özbudun (Ortada gözlüklü) ile Şerafettin Kılıç (Altta) seçildikten hemen sonra Ankara’ya giderek genel başkanları ile bir araya geldiler.

Antalya’da ise CHP adına milletvekili olarak Sururi Çorabatır, Cavit Arı, Aliye Coşar ve Mustafa Erdem kaldı. 4 milletvekili dün parti yöneticileri ve belediye başkanları ile bir araya gelerek 28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ikinci turu için yapacaklarını konuştular.