2024'ten itibaren Hollanda'dan Alanya'ya 12 ay boyunca turist getirecek. Hollanda ve Belçika'dan Türkiye'ye en çok turist getiren tur operatörü Corendon Travel, Alanya operasyonlarını büyütüyor. Avrupalı tatil severleri şimdiye kadar sadece yaz döneminde Alanya'ya taşıyan hava yolu firması, 17 Şubat 2024 tarihi itibariyle Hollanda'dan Alanya'ya 12 ay boyunca tatil imkanı sunacak.
TATİL MERKEZİ KONUMUNDA
Corendon Turizm Grubu yöneticileri, Alanya için planladıkları geniş operasyonun detaylarını aktarmak üzere Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Kaila Beach Hotel'de bir araya geldi. Toplantıda konuşan Corendon Travel Yönetim Kurulu Başkanı Atılay Uslu, "Corendon Turizm Grubu olarak, tur operatörünü kurduğumuz ilk günden beri Alanya bizim en önemli destinasyonlarımızdan biri. Hollanda, Belçika ve İskandinav ülkeleri için oldukça popüler bir tatil merkezi konumunda. 
İKLİM ELVERİŞLİ
İkliminin elverişliliği ile kış mevsiminde güneşle buluşmak isteyenler için de çok doğru bir alternatif olduğuna inandığımız için Alanya operasyonlarımıza kış sezonunda da devam etme kararı almış bulunmaktayız. Sezondan sonra, şubat ayında Amsterdam'dan başlayacağımız sürekli operasyonumuza yıl boyunca farklı şehir ve ülkelerden kapasiteler ekleyerek bu destinasyonda büyümeye devam edeceğiz. Bu şekilde Avrupalı tatilcilere 12 ay boyunca Alanya'da tatil imkanı sunacağız."

ŞUBAT AYINDA
Önümüzdeki yılın Şubat ayından itibaren başlayacak 2024 operasyonlarının detayları ise şöyle açıklandı: Corendon Tur Operatörü, Şubat ayıyla beraber Amsterdam'dan tatil cenneti Alanya'ya haftada 2 uçuş düzenleyecek. Frekansını sürekli artırarak devam edecek olan firma, Amsterdam'dan Alanya'ya Mart ayında haftada 4, Nisan ayında ise haftada 14 uçuş sunacak. Nisan itibariyle Hollanda, Belçika ve Danimarka'dan Alanya'ya günlük uçuşlar yapılırken; Nisan ortasıyla beraber ek seferlerle frekans haftalık 24'e yükselecek. 
150 BİNE YAKIN İLAVE 
Hava yolu firması, Amsterdam'ın yanı sıra; Maastricht, Eindhoven, Brüksel ve Groningen şehirlerinden uçuşlar ile de turistleri Alanya ile buluşturacak. Genişletilmiş programla birlikte 2024'te Alanya destinasyonu için 150 bine yakın ilave kapasite sunulmuş olacaktır. Firma tüm bu uçuşları grup çatısı altındaki hava yolu şirketi Corendon Airlines ile yapacak. 
DANİMARKALILARI ALANYA'DA BULUŞTURACAK
Uslu, Alanya'nın Danimarkalı turistler tarafından da popülaritesine kayıtsız kalmayarak, Danimarka'da da faaliyet gösteren kendi Tur Operatörleri aracılığı ile Alanya'ya yapacakları uçuşları arttıracaklarını söyledi. 11 Mayıs 2024 itibariyle Kopenhag ve Billund'dan haftada 2, Aalborg'dan ise haftada 1 kez olmak üzere yapacakları uçuşların sayısını arttırmak için Danimarka'daki pazarlama faaliyetlerine ağırlık vereceklerini kaydetti.