Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik'in esnaflarla yaptığı görüşmeler sonucunda, Cuma Pazarı'nın kapalı otoparktan çıkarılarak eski yerine kurulması kararlaştırıldı. Bu değişiklikle pazar alanındaki sıcaklık ve havasızlık gibi sorunların önüne geçilmesi hedefleniyor.

Türk Hava Kurumu Alanya Şubesi Kurban Bayramı İçin Hazırlıklarını Tamamladı Türk Hava Kurumu Alanya Şubesi Kurban Bayramı İçin Hazırlıklarını Tamamladı

Çizgilerin çekilmesi işlemi zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirildi ve ardından kura çekimi yapıldı. 12 Temmuz Cuma günü, Salı Pazarı içinde bulunan Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ofisi'nin önünde kura çekimi gerçekleştirildi. Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, Belediye Zabıta Müdürü Naci Uzunsakal, Alanya Pazarcılar Odası Başkanı Hüseyin Gök ve esnafların katıldığı çekimde, 254 pazarcı esnafı ve 254 üretici esnaf kura çekerek yeni yerlerini belirlediler.

Bu yeniden düzenleme ile pazarcıların ve alışveriş yapan vatandaşların daha rahat bir pazar deneyimi yaşamaları amaçlanıyor.

Editör: Hüseyin Kalaycı