Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) bölge toplantıları tamamlandı. Alanya turizminin bölgesel sorunlarının dinlendiği toplantı dizisinde deprem mağdurlarını tesisinde kabul eden veya nakdi yardımda bulunan işletmelerin temsilcilerine de birer plaket verildi.
’OTELLERİMİZDE 30 BİNİN ÜZERİNDE DEPREMZEDE AĞIRLANDI’
Yapılan toplantılarla ilgili bilgi veren Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili, her yıl yapılan toplantı dizisinde ALTİD üyeleriyle buluştuklarını, bölgesel sorunları yerinde tespit ederek direkt olarak ilgili makamlara ilettiklerini, ayrıca TÜROFED aracılığıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı’na konuları  aktardıklarını söyledi. Başkan Sili, deprem felaketiyle ilgili, ülke çapında örnek kriz yönetimi sağlayarak 30 binin üzerinde depremzedenin konaklama tesislerinde sorunsuz şekilde ağırlandığını dile getirdi.
‘600 BİN GECELEME YAPILDI’
Geceleme sayısı bilgisi de veren Başkan Sili, “Konaklama tesislerimizde ağırladığımız depremzedeler toplamda 600 bin geceleme yaptılar. Ülkemizin başına gelen en büyük felaketlerden birinde üye tesislerimiz elini taşın altına koyarak tüm ağırlama masraflarının yanı sıra elektrik, su faturalarını da kendileri yüklenerek, felaketlerde olması gerektiği gibi büyük bir özveride bulunmuşlarıdır. Yapılan organizasyonun tüm maliyeti üye tesislerimiz tarafından karşılanmıştır” dedi. Başkan Sili, eski Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu başta olmak üzere tüm Devlet erkanına ve bölgedeki devlet kurumlarının yöneticilerine, çalışanlarına,  belediye başkanımız Adem Murat Yücel ve belediye çalışanlarına  ve gönüllülük esasıyla çalışan tüm vatandaşlara teşekkür ederek deprem felaketinde destek sağlayan tesislerin yöneticilerine birer plaket takdim etti.