banner113

ALANYA'DA İKAKET EDEN NORVEÇLİ VATANDAŞ MÜSLÜMAN OLDU

banner106

Alanya’da ikamet eden Norveç uyruklu Tove Johanne Nilsen, Alanya Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

ALANYA'DA İKAKET EDEN NORVEÇLİ VATANDAŞ MÜSLÜMAN OLDU
14 Nisan 2023 Cuma 14:32

banner108
banner238


İslam dinini araştırdığını ve Müslüman olmaya karar verdiğini belirterek Alanya İlçe Müftülüğüne başvuran Norveç uyruklu Tove Johanne Nilsen için Alanya Müftülüğünde "İhtida Merasimi" düzenlendi.
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ihtida merasiminde İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından İslam dininin temel esasları hakkında Nilsen’e özlü bilgiler verildi.
Müftü İlhan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Biz Müslümanlar bütün peygamberlerin Allah tarafından gönderildiğini kabul ederiz. Hepsinin hak olduğuna inanırız. Son peygamber Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s)’dır. Peygamberimize Allah tarafından vahyedilen Kur’an-ı Kerim, son ilahi kitaptır. Onda bildirilenlerin bütününe şeksiz şüphesiz inanırız. Meleklerin, kaza ve kaderin, öldükten sonra dirilmenin ve hesabın yani ahiret gününün varlığını tasdik ederiz. İslam’a girmek; Allah’a, Muhammed Mustafa (s.a.s)’in Allah’ın kulu, peygamberi olduğuna ve onun Allah katından getirdiklerinin tamamına inanmakla olur. Bizler bu inancı “Kelime-i Şehadet” ile dile getiririz. Şimdi sizin kelime-i şehadeti ikrarınıza ve Müslüman oluşunuza şahitlik edeceğiz.” Dedi.
İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan’ın konuşmasının ardından Nilsen Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.
Müslüman olan Nilsen ‘’Nura’’ ismini aldı.
İhtida merasimi İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan’ın yapmış olduğu dua ile tamamlandı.
Müftü İlhan, İslamiyet’i seçen Norveç uyruklu Nura’yı tebrik ederek "İhtida Belgesi" ile Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan çeşitli kitaplar takdim etti.
 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.