banner113

ALANYA'DA RUS UYRUKLU VATANDAŞ, MÜSLÜMAN OLDU

banner106

Alanya’da ikamet eden Rus uyruklu Anatolii Golovin, Alanya Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

ALANYA'DA RUS UYRUKLU VATANDAŞ, MÜSLÜMAN OLDU
01 Ekim 2023 Pazar 09:32

banner108
banner238

İslam dinini araştırdığını ve Müslüman olmaya karar verdiğini belirterek Alanya İlçe Müftülüğüne başvuran Rusya uyruklu Golovin için Alanya Müftülüğünde "İhtida Merasimi" düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ihtida merasiminde İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından İslam dininin temel esasları hakkında Golovin’e özlü bilgiler verildi.

Müftü İlhan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Biz Müslümanlar bütün peygamberlerin Allah tarafından gönderildiğini kabul ederiz. Hepsinin hak olduğuna inanırız. Son peygamber Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s)’dır. Peygamberimize Allah tarafından vahyedilen Kur’an-ı Kerim, son ilahi kitaptır. Onda bildirilenlerin bütününe şüphesiz inanırız. Meleklerin, kaza ve kaderin, öldükten sonra dirilmenin ve hesabın yani ahiret gününün varlığını tasdik ederiz. İslam’a girmek; Allah’a, Muhammed Mustafa (s.a.s)’in Allah’ın kulu, peygamberi olduğuna ve onun Allah katından getirdiklerinin tamamına inanmakla olur. Bizler bu inancı “Kelime-i Şehadet” ile dile getiririz. Şimdi sizin kelime-i şehadeti ikrarınıza ve Müslüman oluşunuza şahitlik edeceğiz.” Dedi.

İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan’ın konuşmasının ardından Golovin Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Müslüman olan Golovin ‘’Talal’’ ismini aldı.

İhtida merasimi İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan’ın yapmış olduğu dua ile tamamlandı.

Müftü İlhan, İslamiyet’i seçen Rusya uyruklu Anatolii Golovin’i tebrik ederek "İhtida Belgesi" ile Rusça Kur'an-ı Kerim hediye etti.

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.