banner113

NİSAN VE MAYIS'TA BİR DARALMA OLACAK AMA YÜKSELİŞ SÜRER!

banner106

Yılın ilk üç ayında Antalya’ya gelen ziyaretçi sayısı rekorlar kırarken artışın Nisan ve Mayıs aylarında daralma yaşayacağı, ancak yine de yükselişin devam edeceği belirtiliyor.

NİSAN VE MAYIS'TA BİR DARALMA OLACAK AMA YÜKSELİŞ SÜRER!
05 Nisan 2023 Çarşamba 11:14

banner108
banner238

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Kaan Kaşif Kavaloğlu, yaz sezonuna ilişkin beklentileri değerlendirirken bu yıl da belli pazarlar dışında yükselişin devam etmesini beklediklerini belirterek şunları söyledi:

"Nisan ve mayıs aylarında bir daralma söz konusu, ancak ilerleyen zamanlarda özellikle Avrupa kaynak pazarlarında talebin yükselmesini bekliyoruz. 3 aylık verilerde, iki büyük kaynak pazarımız Almanya ve İngiltere yüzde 50 civarında bir artış gösterdi. İlk üç aylık dönemde Almanya ve İngiltere'de 2019 yılı rakamlarının üzerine çıkıldı. İngiltere son yıllarda pazar payını önemli ölçüde artırdı. Özellikle İngiliz ailelerin 'her şey dahile' yönelik bir talep kaymasının enflasyon baskısı ile devam edeceğini öngörüyoruz. Rusya'dan geçen yıla göre yüzde 146 oranında bir artış göstermiş olsa da tüm yıl için aynı düzeyde bir beklenti içinde değiliz. Pozisyonumuzu uluslararası ilişkilerin seyrine göre belirleyeceğiz."

Yüksek potansiyel barındıran yan pazarlar içinde en büyük artışın yüzde 76'lık oranla Polonya'da yaşandığını belirten Kavaloğlu, bu pazarı öncelikli geliştirilmesi gereken bir ülke olarak gördüklerini bildirdi. Kavaloğlu, konaklama sektörü olarak, pazar ve ürün çeşitliliğini destekleyen tüm çalışmaların içinde yer aldıklarını ifade etti.

banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.