banner113

ALKÜ REKTÖRÜ EKREM KALAN, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN AİLELERİYLE BULUŞTU

banner106

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, Yüksek Öğretim Kurumlarına Geçiş (YKS) Sınavı sonucunda ALKÜ’yü kazanarak kayıt yaptırmaya gelen öğrenciler ve aileleriyle ALKÜ Öğrenci Merkezinde buluştu.

ALKÜ REKTÖRÜ EKREM KALAN, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN AİLELERİYLE BULUŞTU
24 Ağustos 2022 Çarşamba 16:38

banner108
banner238


Yükseköğretim Kurumlarına Geçiş Sınavı (YKS) 2022 sonuçlarına göre Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesini (ALKÜ) kazanan öğrenciler kayıt işlemlerine başladı. 22-26 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen yeni kayıt işlemleri için aileleri ile birlikte ALKÜ’ye gelen öğrenciler, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan’la tanıştılar. ALKÜ Öğrenci Merkezi ziyareti sırasında öğrenci ve veliler ile buluşan Rektör Kalan, ALKÜ ailesine yeni katılan öğrencileri tebrik ederek öğrenim hayatlarında başarılar diledi.

REKTÖR KALAN: “ARTIK BİZE EMANETLER”

ALKÜ Öğrenci Merkezi’nde gerçekleşen buluşmada öğrenci ve aileleriyle bir araya gelen Rektör Kalan, ALKÜ hakkında öğrencilere ve velilere bilgiler verdi. Rektör Kalan, veliler ile yaptığı kısa sohbette “Aramıza yeni katılan öğrencilerimiz ALKÜ ailesinin bir parçasıdır. Biz onların geleceklerini güvenle inşa edecekleri, güzel anılar biriktirecekleri, üniversite hayatı için güzel öğrenim yılları geçirecekleri ve nitelikli bireyler olabilmeleri adına her daim öncülük edeceğiz.  Üniversitemiz henüz yedi yaşında olmasına rağmen her alanda büyük bir gelişim göstererek ülkemizin çok tercih edilen üniversitelerinden biri olmayı başardı. Akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimizin başarılarını desteklemek için her zaman yanlarında olacağımızı bilmenizi isterim. Siz değerli velilerimizin gözleri arkada kalmasın, onlar bize emanetler.”  diye konuştu.

AİLELERDEN REKTÖR KALAN’A TEŞEKKÜR

Buluşma sonrasında Alanya’yı ve ALKÜ’yü çok beğendiklerini ifade eden aileler, beklediklerinden daha sıcak bir karşılama yaşadıklarını ifade ettiler. Rektör Kalan’ın kendileriyle yaptığı güzel sohbetten hoşnut olduklarını dile getiren veliler, gösterilen ilgi ve alakadan fazlasıyla memnun olduklarını belirttiler. Yeni bir üniversite olmasına rağmen sunulan imkanlar ve olanaklardan memnun kaldıklarını ifade eden aileler, Rektör Kalan’a ve üniversite personeline nazik ağırlamalarından dolayı teşekkür ettiler.

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.