banner113

BAKAN TEKİN: ARA TATİL BÖLGESEL OLARAK UYGULANABİLİR.

banner106

Ara tatil uygulamasının geleceğiyle ilgili milyonlarca öğrenci ve veliyi ilgilendiren gelişmeler yaşanıyor. 

BAKAN TEKİN: ARA TATİL BÖLGESEL OLARAK UYGULANABİLİR.
17 Ekim 2023 Salı 15:04

banner108
banner238


Geçtiğimiz günlerde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Benim kişisel kanaatim, Türkiye çapında değil bölgesel olarak uygulanabilir" ifadelerini kullanmıştı. Bakanlığın, ara tatillerin bölgelere ve illere göre yapılması için çalışma yaptığı iddia edildi.

İllere göre ara tatil uygulaması! Milli Eğitim Bakanı Tekin'in açıklaması sonrası gündeme gelmişti, çalışma başlatıldı

Ara tatil uygulamasının devam edip etmeyeceği merak edilirken, çok konuşulacak yeni bir iddia ortaya atıldı. 2019 yılında eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından hayata geçirilen ara tatil uygulamasının, bundan sonra bölge ve illere göre yapılması için Milli Eğitim Bakanlığı'nın çalışma başlattığı belirtildi.

BAKAN TEKİN: "ARA TATİL BÖLGESEL OLARAK UYGULANABİLİR"
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin geçtiğimiz günlerde gazetecilerin sorularını yanıtladı. “Bu yıldan sonra ara tatil uygulaması kaldırılacak mı?” sorusu üzerine Bakan Tekin, “Velilerden, öğretmenlerden ve öğrencilerden böyle bir talep gelirse bakarız. Bu yılkini gördükten sonra bir değerlendirme yaparız. Görelim, bakalım eğer öyle bir olumsuzluk varsa biz de gereğini yaparız. Benim kişisel kanaatim, Türkiye çapında değil bölgesel olarak uygulanabilir. Her il bazlı, iklim koşulları olarak, coğrafi mesafeler uzaklıklar bunlar göz önünde bulundurularak bu inisiyatifler valiliklere bırakılabilir” yanıtını vermişti.

banner109

Etiketler; #ara tatil
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.