banner113

ÇEVKO’DAN ALANYA BELEDİYESİ’NE “SIFIR ATIK” TEŞEKKÜRÜ

banner106

Alanya Belediyesi, sürdürülebilir çevre yönetimi konusundaki çabalarıyla bir kez daha takdir topladı. ÇEVKO Vakfı, Alanya Belediyesi'ne "Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanması ve Sıfır Atık" konusundaki çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi verdi.

ÇEVKO’DAN ALANYA BELEDİYESİ’NE “SIFIR ATIK” TEŞEKKÜRÜ
17 Ekim 2023 Salı 15:37

banner108
banner238

Çevresel sürdürülebilirlik ve atık yönetimi konularında yıllardır önemli çalışmalar yürütmekte olan ve bu konuda öncü bir rol üstlenen Alanya Belediyesi, Alanya’nın doğal güzelliklerini koruma misyonu ile ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması ve sıfır atık hedeflerine ulaşma konusunda azimle çalışmaya devam ediyor. Alanya Belediyesi’nin örnek teşkil eden bu çalışmalarına Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı’ndan (ÇEVKO) teşekkür geldi.

Vakıf Genel Sekreteri Mete İmer, Alanya Belediye Başkan Vekili Mustafa Tuna’yı makamında ziyaret ederek teşekkür plaketi verdi.  İmer, Türkiye'nin dört bir yanından belediyeleri sıfır atık hedeflerine ulaşma konusundaki performanslarına göre değerlendirmekte olduklarını belirterek, “Alanya Belediyesi, çevre koruma, sürdürülebilirlik ve atık yönetimi konularındaki çalışmalarına büyük bir azimle devam ediyor. Bizlerde hem çalışmaları takdir etmek, hem de motivasyon sağlamak adına bu plaketi hazırladık” dedi. Başkan Vekili Mustafa Tuna da Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel adına plaketi teslim alarak Genel Sekreter İmer’e teşekkür etti. Tuna, Alanya Belediyesi’nin aynı kararlılıkla sıfır atık konusunda çalışmalarına devam edeceğini söyledi.

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.