banner113

KENAN ATLI'DAN, BABASI VE ANNESİ ADINA YAVRU VATANA OKUL!

banner106

Turizmci Kemal Atlı'nın oğlu Kenan Atlı, otel yatırımının bulunduğu KKTC'de annesi ve babası adına okul yaptı

KENAN ATLI'DAN, BABASI VE ANNESİ ADINA YAVRU VATANA OKUL!
09 Kasım 2023 Perşembe 11:02

banner108
banner238


Uzun yıllardır turizmcilik faaliyeti sürdüren, Konaklı Mahallesi’ndeki yatırımlarının yanı sıra Alanya Hamdullah Emin Paşa Vakfı'nın kiracısı olarak Kemal Bay Otel’i işleten Kemal Atlı'nın oğlu Kenan Atlı, annesi ve babası adına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) yaptığı okulu tamamladı.

KKTC Milli Eğitim Bakanlığı ile Kotitaş Kıbrıs Turizm Limitet Şirketi arasında Yeniboğaziçi İlkokulu yeni binasının inşaatına ilişkin protokol 10 Mart 2023 tarihine imzalanmıştı. Protokole, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile Kotitaş Kıbrıs Turizm Limitet Direktörü Kenan Önder Atlı imza atmışlardı.

Protokol kapsamında Gazimağusa'daki Yeniboğaziçi İlkokulu'nda sınıf ve idari bölümlerin bulunduğu bina, KKTC Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çizdirilen projeye bağlı olarak Kotitaş Kıbrıs Turizm tarafından yıkılıp yeniden inşa edildi.

Protokol töreninde gençlere yapılacak olan yatırımların önemine işaret ederek "Bu ülkede çalışıp kazanan insanlar olarak, bu ülkeye katkı koymamız gerektiğini düşünerek hareket ediyoruz" diyen Kenan Atlı, tamamladığı okula anne ve babasının isimleri olan Ömürlü-Kemal Atlı Yeniboğaziçi İlkokulu adını verdi.

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.